Co zwiedzić w Madrycie – najciekawsze miejsca Madrytu

0

Madryt jest jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii, być może właśnie dlatego został stolicą tego państwa. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma się czym pochwalić i zdecydowanie może reprezentować całą Hiszpanię. Piękne zabytki, zielone parki i wiele innych atrakcji przyciągają do Madrytu sporą liczbę turystów. Jeśli dopiero zaczynasz swoja przygodę z tym miastem zapewne zastanawiasz się, co zwiedzić w Madrycie w pierwszej kolejności. Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejsca Madrytu, od których wielu turystów zaczyna swoją wycieczkę.

Co zwiedzić w Madrycie – królewskie włości

Pałac Królewski, czyli słynny Palacio Real jest jednym z najważniejszych budynków Madrytu. Jest on symbolem hiszpańskiej monarchii, mimo że rodzina królewska zamieszkuje obecnie mniejszy Palacio de Zarzuela. Pałac Królewski już z zewnątrz robi niesamowite wrażenie na turystach, a kiedy wejdziesz do środka zachwyt będzie jeszcze większy. W pałacu czeka na ciebie m.in.: kunsztowna kaplica królewska, sala tronowa z imponującym freskiem Giovanniego i wiele innych cudownych pomieszczeń. Niestety nie wszystkie z nich udostępnione są dla turystów, jednak te które można obejrzeć zdecydowanie warto odwiedzić. Takim pomieszczeniem jest np. Zbrojownia, gdzie możesz zobaczyć m.in.: miecz Ferdynanda Katolickiego. Jeśli odwiedzasz Madryt w środku tygodnia, musisz wiedzieć, że w pierwszą środę miesiąca w godzinach 12:00-13:00 odbywa się uroczysta zmiana warty. Być może uda ci się doświadczyć tego wydarzenia, jeśli dobrze zaplanujesz wyjazd. Co zwiedzić w Madrycie poza Palazio Real? Kolejne atrakcje już na ciebie czekają!

Co zwiedzić w Madrycie – najsłynniejsze dzieła sztuki w jednym miejscu

Muzeum Prado to najprawdopodobniej najbardziej znane i najważniejsze muzeum na świecie. Każdy miłośnik sztuki koniecznie musi tutaj zajrzeć. Podobnie jak Pałac Królewski, Muzeum Prado zachwyca wyglądem już z zewnątrz. Jednak największe jego piękno ukryte jest w środku. Znajdziesz tutaj dzieła wielu sławnych artystów, np. Orfeusz i Eurydyka Rubensa, Złożenie do Grobu Tycjana czy Siedem Grzechów Głównych Boscha. W zależności od tego, ile czasu chcesz poświęcić na zwiedzanie muzeum, możesz wybrać jedną z trzech tras – zwiedzanie 1-, 2- lub 3-godzinne. Nie obawiaj się jednak, że wybierając najkrótszą trasę nie zdołasz zobaczyć najważniejszych punktów wystawy. Wszystko jest zorganizowane w taki sposób, byś w tym czasie miał możliwość obejrzenia najbardziej cennych elementów. Poza cudownymi obrazami w muzeum możesz także zobaczyć zabytkowe meble czy obszerną kolekcje ceramiki. A co zwiedzić w Madrycie odrywając się nieco od dzieł sztuki? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Co zwiedzić w Madrycie – coś dla fanów sportu

Santiago Bernabeu jest obowiązkowym punktem na mapie każdego pasjonata piłki nożnej. Warto przed udaniem się na stadion sprawdzić, czy w danym dniu nie odbywa się przypadkiem mecz drużyny Real Madryt. Będzie to wspaniałe przeżycie dla fana footballu. Santiago Bernabeu to drugi największy stadion w Hiszpanii, co dodatkowo zachęca do jego zwiedzenia. Olbrzymia budowla może pomieścić 80 tysięcy widzów. Stadion to nie tylko trybuny i boisko do gry. Mieści się tutaj także muzeum, gdzie znajdują się nagrody zbierane przez lata dedykowane zarówno klubowi, jak i indywidualnym zawodnikom. Możesz też odwiedzić Salę konferencyjną, w której zarząd zespołu udziela wywiadów. Zwiedzanie stadionu będzie jeszcze ciekawsze za sprawą interaktywnych prezentacji, które są wyświetlane na każdym kroku wycieczki. Dzięki nim możesz zapoznać się z różnymi etapami historii drużyny i poznać ciekawostki na jej temat.

Co zwiedzić w Madrycie – odpoczynek wśród zieleni

Park Retiro to idealne miejsce na odpoczynek po długim dniu zwiedzania. Niegdyś pełnił on funkcje królewskich ogrodów. Na terenie parku znajduje się półkolista kolumnada z pomnikiem Alfonsa XII, stojąca nad stawem. Po drugiej jego stronie możesz podziwiać przepiękny Kryształowy Pałac. Budynek zachwyca swoim wyglądem i jest obiektem odwiedzanym przez setki turystów. Park jest bogactwem wielu pięknych okazów roślin. Znajduje się tu ogród różany, magnolie czy azalie. Możesz tutaj także schronić się w cieniu drzew, których jest ok. 18 tysięcy! Dodatkowym atutem parku są różnorodne fontanny, które nadają niesamowitego uroku temu miejscu. Jedną z takich fontann jest Fuente del Angel Caido, czyli Fontanna Upadłego Anioła, którą zwieńcza pomnik Szatana – prawdopodobnie jedyny na świecie. Mimo, że przedstawia ona zło, jest cudownym elementem parku. Park Retiro sąsiaduje m.in. z wspomnianym już Muzeum Prado, a w pobliżu znajduje się również Muzeum Królowej Zofii. Jeśli zastanawiasz się, co zwiedzić w Madrycie, to Park Retiro będzie miejscem, w którym możesz zarówno rozpocząć wycieczkę, jak i odpocząć tuż po niej.

Madryt jest pełen wielu cudownych miejsc, warto jednak rozpocząć zwiedzanie od jego najciekawszych zakątków. Powyższe sugestie pozwolą ci wybrać odpowiedni dla siebie kierunek wycieczki, którą będziesz mógł kontynuować według własnego uznania. Najlepiej wybrać się do Madrytu na kilka dni, by poznać miasto dokładnie i bez pośpiechu – zdecydowanie jest tego warte!

Dodaj komentarz