Grupy wycieczkowe, czyli żniwa dla ubezpieczycieli

0
Grupy wycieczkowe, czyli żniwa dla ubezpieczycieli

Wybierając się na wakacje Polacy coraz częściej korzystają z wycieczek zorganizowanych lub też wybierają się w podróże z dużą rodzinną grupą. Wspólny wyjazd kilku lub kilkunastu osób wydaje się być bardziej bezpieczny niż samotna eskapada, lecz nawet tu należy pamiętać by zakupić grupowe ubezpieczenia turystyczne. Obecnie nie powinno być z tym żadnego problemu, ponieważ wiele znanych i cenionych firm ubezpieczeniowych w Polsce posiada grupowe ubezpieczenia turystyczne.

Ubezpieczenia tego typu przeznaczone są dla co najmniej 10 osobowych grup turystycznych. Grupowe ubezpieczenia turystyczne zawiera się w celu zabezpieczenia turystów na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia powodującego trwały uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć. Ubezpieczenia te zajmują się także pokryciem opłat za wszelkie koszty medyczne służące ratowaniu zdrowia i życia ubezpieczonego. Grupowe ubezpieczenia turystyczne zapewniają również możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia assistance, w którego skład wchodzi pomoc medyczna, pokrycie kosztów transportu i leczenia jak również transport zwłok do kraju lub pochówek za granicą. Ubezpieczenia grupowe zależnie od celu wyjazdu mogą chronić swoich właścicieli od ogólnych następstw nieszczęśliwych wypadków lub konkretnych zdarzeń mających miejsce podczas wykonywania danej dyscypliny sportowej jak choćby nurkowanie czy narciarstwo.

Grupowe ubezpieczenia turystyczne zawrzeć można na dowolny okres czasu zależny od potrzeb klienta, najczęściej jednak nabywane są ubezpieczenia trwające 12 miesięcy lub od początku do końca wycieczki. Maksymalna suma ubezpieczenia może wynosić od 10 do nawet kilkuset tysięcy złotych, zależnie od towarzystwa, w którym owo ubezpieczenie zostanie zawarte, wariantu polisy oraz okresu, na który została zakupiona. Im zakres ochronny polisy będzie szerszy tym wyższa kwota ubezpieczenia, lecz również wyższa składka. Ochrona ubezpieczeniowa zaczyna się w dniu rozpoczęcia wycieczki a kończy w terminie ustalonym w umowie ubezpieczenia. Tak samo jak w przypadku innego typu ubezpieczeń, grupowe ubezpieczenia turystyczne posiadają pewne wyłączenia, o których najlepiej dowiedzieć się jeszcze przed podpisaniem umowy.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyłączeń jak i obowiązków właściciela polisy znajdują się w jej OWU. Z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia należy zapoznawać się bardzo dokładnie, ponieważ tylko ich znajomość pozwoli na wybór odpowiedniego ubezpieczenia i bezpieczeństwo podczas podróży.Dodaj komentarz