Wejherowo – stolica Małego Trójmiasta Kaszubskiego

0

Wejherowo od ponad 130 lat uznawane jest oficjalnie za stolicę Kaszub. Miasto prężnie się rozwija i stopniowo zwiększa swoją populację. Co wpływa na tak duże zainteresowanie Wejherowem jako idealnym miejscem do życia?

Zdawać by się mogło, że każdy, kto planuje przeprowadzkę w północne rejony województwa pomorskiego, wybiera Trójmiasto. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot kuszą swoimi wdziękami wielu, lecz nie każdy im ulega. Znaczna część zainteresowanych mieszkaniem w okolicach Morza Bałtyckiego decyduje się na Wejherowo. Dziś zastanowimy się, co wpływa na tak dużą atrakcyjność miasta Jakuba Wejhera. Warto wiedzieć bowiem, że jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Wejherowo jest w ścisłej czołówce.

 Bardzo dobra komunikacja!

Jak można się było spodziewać – Wejherowo jako stolica Małego Trójmiasta Kaszubskiego jest naprawdę przyzwoicie skomunikowane. Dogodne dojazdy możliwe są nie tylko w strefie miejskiej, ale również podmiejskiej i międzymiastowej. Linie autobusowe Wejherowa prowadzą w różne części miasta, a Szybka Kolej Miejska pozwoli nam dojechać zarówno do wszystkich stacji Trójmiasta jak i do stacji na odcinku Gdynia Główna – Lębork. Dzięki swojemu położeniu miasto znajduje się niemalże w centrum wszystkich liczących się miejscowości pomorskich. Taki układ jest niezwykle atrakcyjny dla osób ceniących sobie szybkie przemieszczanie się po Trójmieście i innych miastach czy to w celach zarobkowych, naukowych czy po prostu – rekreacyjnych.

 Niezłe ceny za mieszkania o wyższym standardzie

Porównując oba rynki nieruchomości – trójmiejski oraz wejherowski – można zauważyć znaczne różnice cenowe. Ci, którzy zdecydują się na zamieszkanie w Wejherowie, mogą liczyć na korzystniejsze cenowo oferty deweloperów niż ci, którzy postanowili poszukać czegoś w którymś z miast aglomeracji. Dla porównania warto przytoczyć sobie średnie kwoty za metr kwadratowy w Wejherowie oraz Gdyni. W tym pierwszym mieście suma oscyluje wokół 4600 złotych, podczas gdy w drugim cena waha się od 6 do nawet 8 tysięcy. Chyba nie trzeba tłumaczyć, która opcja jest korzystniejsza.

 Bliskość morza i kurortów wypoczynkowych

Każdy, kto choć trochę zna mapę Polski, zauważy, że Wejherowo leży w ścisłym sąsiedztwie z wieloma miastami nadmorskimi, które od lat uchodzą za jedne z najlepszych polskich kurortów turystycznych. Chyba już wiadomo, co to znaczy! Mieszkańcy Wejherowa mogą – niczym nieograniczeni – bywać w ciekawych miejscach takich jak Karwia a nawet Jastrzębia Góra, wyruszając ze swoich domów samochodem i pokonując trasę około 25-30 kilometrów. Dzięki temu wakacje czy urlopy nad morzem nie stanowią żadnego problemu i mogą odbywać się znacznie częściej. To spore udogodnienie i możliwość dodatkowego relaksu w weekendy, kiedy chcemy odpocząć po całym tygodniu pracy.

Dodaj komentarz