Jak przygotować się do podróży samolotem z dzieckiem

0

Wybieracie się na wakacje całą rodziną i planujecie lot samolotem? Na pewno obawiacie się, jak dziecko zniesie długa kolejkę do odprawy, a potem sam lot. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wystarczy dobrze się przygotować do podróży i prędzej zaplanować dziecku rozrywkę w krytycznych momentach. Mamy dla was kilka wskazówek.

O czym pamiętać podczas podróży samolotem z dzieckiem

Podróż samolotem z dzieckiem warto jest zaplanować do miejsca, do którego będziecie mieli dobre połączenie i jak najmniej przesiadek – dziecko będzie się niecierpliwiło podczas kolejnych zmian przewoźnika. Ponadto dobrym sposobem jest wybieranie lotów wieczornych, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że prześpią lot i nie będą marudzić na pokładzie – to wprawiało by ciebie w zakłopotanie i mogłoby również odbić się na współpasażerach. Oczywiście, dziecko ma prawo do grymasów czy płaczu, ale nigdy nie wiesz kto akurat będzie podróżował w samolocie z wami.

Jak przygotować się do podróży samolotem z dzieckiem

Na lotnisko warto jest udać się około 2 godziny przed odlotem. Będziesz mieć pewność, że wszystko pójdzie, jak należy, bez zbędnych nerwów, że z czymś nie zdarzysz. Udacie się spokojnie do odprawy biletowo – bagażowej i nadacie bagaż rejestrowany. Lotniska oferują najmłodszym kąciki zabaw, więc każde dziecko będzie mogło zając się czymś ciekawym i szybciej zleci mu czas oczekiwania na start. Dla starszych dzieci lotnisko samo w sobie może być bardzo atrakcyjne, więc możecie spędzić czas na jego zwiedzaniu. Warto jest też prędzej opowiedzieć dziecku o całej sytuacji, która je czeka. Powinno być wtedy spokojniejsze i z frajda wyczekiwać kolejnych etapów podróży.

Co jeszcze warto wiedzieć

Podczas lotu zapewne widok będzie największą atrakcją dla dzieci. Jednak jak to dzieci, szybko się nudzą i wątpię, żeby całą podróż przesiedziały wpatrując się w okno. Warto jest więc zabrać w bagażu podręcznym jakieś gry czy książki. Ponadto niektóre linie lotnicze same dbają o swoich najmłodszych podróżników i starają się im umilić czas lotu – dzieci dostają upominki czy kolorowanki od personelu. Niektóre linie lotnicze umożliwiają oglądanie bajek – to na pewno na jakiś czas zajmie uwagę dziecka.

Pamiętaj, że w samolocie poza wami są inne osoby. Aby lot upłynął zarówno wam jak i innym pasażerom w spokoju ustal z dzieckiem co może robić na pokładzie samolotu, a czego nie. Uprzedź je, że kopanie nogami w fotel z przodu na pewno będzie źle odbierany przez osobę na nim siedzącą, a krzyki nie przyspieszą podróży, tylko niepotrzebnie zirytują współpasażerów.

Dodaj komentarz