Kiedy wybrać się na wyspę Bali

0

Piękne marzenie

Bali to jedna z najpopularniejszych wysp Indonezji. Zawdzięcza to oczywiście swojemu pięknu ale także temu, iż dotarcie tam jest coraz tańsze i prostsze. Ponadto, jest to także miejsce gdzie cieszyć możemy się wspaniałą pogodą oraz wysokimi temperaturami. Wyspa bali to miejsce piękne i niesamowite pod wieloma względami, w którym można zakochać się patrząc na same zdjęcia. Będąc na miejscu z pewnością się nie zawiedziemy i będziemy chcieli jak najszybciej tu wrócić.

Jaki termin jest najlepszy aby odwiedzić wyspę Bali

Tutaj odpowiedź może niektórych zadziwić. Nie chodzi o to, że ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Jest wręcz odwrotnie. Jeśli zdecydowaliśmy się na spędzenie urlopu na wyspie Bali, termin jest praktycznie bez znaczenia. Obszar wyspy bali rozpościera się w tropikalnym klimacie. Dzięki temu przez cały rok możemy cieszyć się wysokimi temperaturami. Do tego dobowe różnice temperatur są praktycznie niezauważalne. W Polsce nawet kalendarzowe lato nie daje gwarancji, że będziemy mogli przez cały okres urlopu zażywać kąpieli słonecznych nad brzegiem morza. Inaczej jest natomiast jeśli mówimy o wyjeździe na wyspę Bali. Tam mamy gwarancję wysokich temperatur i ciepłego oceanu. Na wyspie Bali luty i marzec to najchłodniejsze miesiące. Jednak nie ma to nic wspólnego z klimatem występującym w naszym kraju. W tych miesiącach temperatury w ciągu dnia sięgają bowiem 30 stopni Celsjusza. Najcieplejsze miesiące to z kolei październik i listopad. Przez cały rok zatem temperatura w ciągu dnia to minimum  30 stopni Celsjusza.

Kiedy wybrać się na wyspę Bali

Pewnie wielu z was, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji co do wyjazdu na wyspę Bali, zastanawiają często padające tam deszcze. Przyzwyczajeni jesteśmy, że deszcz to oznaka spadku temperatury, braku słońca, chlapy przez cały dzień itp. Nie ma to nic wspólnego z monsunowymi opadami, które spotykamy na Bali. Nawet jeśli będziemy świadkami takich opadów, nie będą one w stanie zepsuć nam naszego wyjazdu, Opady owszem są nagłe i gwałtowne, jednakże trwają około godziny. Po tym czasie na wyspę powraca gorący klimat tropikalny, wysokie temperatury i pełne słońce. Jeśli jednak w dalszym ciągu się wahacie, wystarczy, że na wakacje wybierzecie się w okresie od maja do października. W tym okresie w Indonezji trwa pora sucha i występowanie opadów monsunowych jest znacznie niższe.

Artykuł powstał przy pomocy biura podróży: https://duabenua.com/pl/

Dodaj komentarz