Czas na wyspę Bali – jakie kryje atrakcje ta piękna wyspa?

0
Wakacje na Cyprze - co warto wiedzieć i co koniecznie trzeba zobaczyć na miejscu?

Wakacje w Indonezji

Indonezja to państwo o największej ilości wysp. Składa się bowiem z ponad 17 tysięcy wysp, które łącznie zajmują powierzchnię ponad 2 milionów kilometrów kwadratowych. Położona między Oceanem Spokojnym i Oceanem Indyjskim. Indonezja staje się coraz popularniejszym krajem dla turystów. Wszystko to dzięki malejącym ceną wycieczek oraz coraz łatwiejszą możliwością dotarcia w te rejony. Swoją popularność Indonezja zawdzięcza także klimatowi, wysokim temperaturom i ciepłemu oceanowi. Wiele rejonów Indonezji jest po prostu wymarzonym miejscem nie tylko ze względu na piękno krajobrazu i chęć odkrywania nieznanego, ale właśnie także dzięki pogodzie, która często jest rajem dla turystów nawet przez cały rok.

Czas na wyspę Bali

Jeśli chodzi o wymarzoną pogodę, wyspa Bali jest właśnie takim miejscem. Niezależnie od tego jaką porę roku wybierzemy na wyjazd na Bali, zawsze będzie to dobry wybór. Wszystko przez to, że jej tereny rozciągają się w strefie klimatu tropikalnego. To właśnie daje gwarancję wysokich temperatur przez okrągły rok. Nawet w miesiącach najchłodniejszych, czyli luty i marzec, temperatura wynosi tam 30 stopni Celsjusza. Nie ma to więc nic wspólnego z chłodnymi miesiącami w Polsce. Temperatury na wyspie Bali wynoszą bowiem przez cały rok minimum 30 stopni Celsjusza. Ponadto, dobowe wahania temperatur są niewielkie. Pogodą możemy zatem cieszyć się przez całą dobę. Dla osób, które w dalszym ciągu zastanawiają się nad wyjazdem na wyspę Bali, ze względu na deszcze monsunowe, mamy dobrą wiadomość. Owszem są gwałtowne, jednakże krótkie. Nie minie godzina, a już będziemy mogli cieszyć się tropikalnym klimatem i zażywać kąpieli słonecznych nad brzegiem ciepłego oceanu.

Wszystko w jednym miejscu

Wyspa Bali to miejsce kultu religijnego. Jednak bez obaw. Balijczycy mają własną religię. Na próżno szukać tam miejscowych, którzy są wyznawcami islamu. Bali to także plaże o białym piasku, ciepły ocean, lasy tropikalne oraz jeziora kraterowe. Dla aktywnych poleca się nurkowanie w rajskiej wodzie, gdzie oglądać będziemy mogli najpiękniejsze na świecie rafy koralowe. Rejs łodzią rybacką choć trochę przybliży nas do codziennego życia mieszkańców Bali, którzy nie tylko trudnią się w turystyce. Uprawy ryżu przez mieszkańców okolicznych wiosek to codzienność w tamtej okolicy. Dla lubiących nie tylko kąpiele słoneczne ale i nocne życie, balijskie kurorty obfite są w liczne dyskoteki, które uwielbiane są przez turystów.

Dodaj komentarz