First minute czy last minute

0
First minute czy last minute

Wakacje

Przynajmniej raz w roku każdy z nas stara się gdzieś wyjechać. Z wielu powodów coraz częściej sięgamy po zorganizowaną ofertę biur podróży. Poza miejscami,z  których wybieramy, zwracamy uwagę na ceny. Zatem przed wyborem konkretnej wycieczki warto zapoznać się z pojęciami takimi jak first minute czy last minute. O popularności wakacji last minute chyba nie trzeba nikomu mówić.Jednak wakacje first minute już nie są tak popularne, a na pewno nie wszyscy wiedzą o co w tym chodzi.

First minute czy last minute

To co łączy ze sobą te oferty to cena. Mówiąc bardziej szczegółowo. Oferta first minute czy last minute ma przyciągać klientów przede wszystkim ceną. Poza ofertami w cenie katalogowej biura podróży w jakiś sposób muszą walczyć o zainteresowanie. Oferują zatem swoje wycieczki w obniżonej cenie. Jeśli wiemy jak szukać i kiedy to robić możemy trafić na oferty w cenie niższej o 50% , a czasem nawet 70%. Każda zniżka od ceny regularnej już pozwala nam zaoszczędzić.

Last minute

O wakacjach last minute słyszał chyba każdy. Wystarczy przetłumaczyć i już pokrótce mamy obraz sytuacji. Jest to nic innego jak wakacje na ostatnią minutę. Oczywiście nie jest tak dosłownie. Wakacje last minute dostępne są tak na prawdę już z miesięcznym wyprzedzeniem. Jednak z założenia wakacje last minute rezerwowane są znacznie później niż robilibyśmy to w normalnym trybie, np. organizując wakacje na własną  rękę i rezerwując poszczególne elementy wycieczki typu hotel czy przelot. Oczywiście biuro podróży również z dużym wyprzedzeniem zadbało o wszystko. To tylko po naszej stronie, jako klienta, stwarzana jest możliwość zadecydowania o tym czy skorzystamy z danej oferty nawet na chwile przed odlotem. Dzięki temu, że decydujemy się na wakacje last minute czyli na ostatnią minutę, korzystamy z licznych promocji i znacznie obniżonych cen. biuro podróży woli bowiem sprzedać miejsce w niskiej cenie i zarobić mniej, aniżeli nie zarobić wcale.

First minute

W wakacjach first minute również chodzi o przyciągnięcie klienta ceną. Inny jest natomiast czas rezerwacji takiej wycieczki. Oferta first minut, czyli pierwsza minuta, daje nam możliwość zakupienia wycieczki w tzw, przedsprzedaży. Rezerwacji wakacji first minute musimy dokonać z dużym wyprzedzeniem czasowym. Dla przykładu już we wrześniu obecnego roku rezerwujemy wakacje na sierpień roku następnego. Wakacje first minute rezerwujemy praktycznie na rok przed planowanym turnusem. Jednak dzięki temu, że decydujemy się na wybór wakacji first minute możemy liczyć na obniżkę nawet o 50% od ceny katalogowej, szeroki wybór ofert (wybieramy spośród wszystkich dostępnych), zniżki dla dzieci, darmowe ubezpieczenie, gwarancje niezmienności ceny i wiele innych w zależności od biura podróży.

Dodaj komentarz