WYPRAWY JEDNODNIOWE

Wyjazdy i wycieczki najczęściej kojarzą nam się z urlopem. Większość z nas pracuje na etatach, a więc dłuższy urlop ma raz bądź dwa razy do roku. Prowadząc własną firmę jeszcze trudniej o urlop. Pracując na etacie masz jednego szefa. Mając firmę masz tylu szefów ilu masz klientów. Co za tym idzie, nie ma możliwości żeby wszyscy wzięli urlop w tym samym czasie co ty. Jest więc praktycznie pewne, że nawet na urlopie będziesz musiał załatwiać sprawy służbowe. Coraz trudniej więc o długi urlop. Jednak każdy z nas ma w tygodniu choć jeden dzień wolnego. Znacznie łatwiej w ciągu roku wygospodarować jeden dzień, który tylko i wyłącznie przeznaczymy na przyjemności, a telefon zostawimy w domu.

WAKACJE TO NIE TYLKO URLOP

Aby się zregenerować i nabrać siły do dalszej pracy często wystarczy choć jeden dzień, który w pełni przeznaczymy na wypoczynek. Najlepiej regeneruje oczywiście aktywny wypoczynek. Wiadomo też, ze czasem jedyne o czym marzymy to nie wychodzenie z łóżka. Tak też można, byle nie za często. Poza tym, taki dzień może okazać się bardziej męczący aniżeli dzień w pracy. Warto więc relaksować się aktywnie i zrobić sonie jednodniowe wakacje od pracy. Jak już mówiliśmy jeden dzień to niewiele i z pewnością każdemu uda się go raz na jakich czas wygospodarować.

KIEDY NA WYPRAWĘ JEDNODNIOWĄ

Czas na wyprawę jednodniową jest dobry o każdej porze roku. Wystarczy, ze mamy dzień wolny. To jest już świetny pretekst do tego aby ruszyć się z domu. Nie potrzebny nam urlop. Każdy z nas ma dni wolne. Nie potrzeba nam także wielkiego planu. Wystarczy odrobina chęci i już jesteśmy w drodze w nieznane.

GDZIE NA TAKĄ WYPRAWĘ

Specyfika tej podróży jest taka, że ma mieścić się w ramach jednego dnia. Co za tym idzie nie warto przeznaczać większości tego dnia na podróż, przynajmniej co do zasady. Jeśli na przykład podróżujemy z dziećmi, główną atrakcją może być właśnie sama podróż pociągiem. Podróż może być także dłuższa jeśli przemieszczamy się na rowerze. Sama jazda na rowerze jest aktywnym wypoczynkiem. Pamiętajcie jednak, przy wyborze trasy, żeby dobrze przeanalizować swoje możliwości, aby nie okazało się, że nie macie już siły na podróż powrotną.

Na wyprawę jednodniową nie trzeba wyszukanych miejsc. Jeśli w waszej miejscowości bądź nieopodal jest jezioro, nad które zawsze jeździcie samochodem wystarczy zmienić środek transportu. Wybierzcie się nad jezioro rowerami. Podróż będzie dłuższa, aktywnie spędzicie czas i dotlenicie się. Niby to samo miejsce co zawsze jednak bez pośpiechu i w innej formie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Kiedy pogoda za oknem nie sprzyja pieszym wycieczkom miasta również oferują moc atrakcji. Nawet w środku zimy możemy udać się chociażby do parku wodnego i mieć choć namiastkę wakacji.

Z pewnością znajdziemy nawet w naszej miejscowości wiele nieodkrytych przez nas wcześniej miejsc. Najważniejsze jest bowiem nie miejsce, a sam fakt, że nie będziemy siedzieć w domu. Zmiana choć na chwilę otoczenia pozwoli nam w szybki sposób naładować baterie i da siłę do pracy na kolejny tydzień.

Dodaj komentarz