Kupujemy szminkę – o czym pamiętać?

0

Panie lubiące pełny makijaż chętnie sięgają również po szminkę. To kosmetyk, który pozwala na nadanie ustom pożądanego koloru. Obecnie w sprzedaży są różne szminki, co sprawia, że wiele przedstawicielek płci pięknej może mieć duży problem z wybraniem tej odpowiedniej dla siebie. Dlatego podpowiadamy o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę, aby kupiona szminka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Szminka pasująca do karnacji

Błędem, który popełnia wiele kobiet jest wybieranie szminek, które kompletnie nie pasują do koloru karnacji. Wówczas zamiast uzyskać naprawdę dobry efekt wizualny, trzeba liczyć się z kiepskim wyglądem. Wybierając szminkę, zawsze trzeba pamiętać o tym, jaki kolor ma nasza skóra. Posiadaczki jasnej, bladej skóry powinny zapomnieć o używaniu szminek w kolorze czerwonym. Podkreśliłaby ona bowiem mocno bladość skóry, nadając efekt wampira, a więc coś, czego z pewnością nie chciałaby żadna kobieta. W przypadku jasnej skóry doskonale sprawdza się zasada, że im mniej, tym lepiej. Dlatego warto sięgać po pomadki jasne. Odpowiednie są odcienie:

  • delikatnego różu – UWAGA: nie może to być jaskrawy róż;
  • beżu;
  • karmelu.

Sprawdzają się szminki nude. Właścicielki jasnej, oliwkowej skóry i rudych włosów mogą pozwolić sobie na pomadkę w odcieniu pomarańczowym. Wystrzegać należ się natomiast kolorów zimnych i jednocześnie ciemnych. Niewskazany jest więc chociażby fiolet.

Panie, które natura obdarzyła ciemną karnacją mogą bez przeszkód sięgać po ciemne pomadki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do makijażu ust używać nawet szminki w odcieniu czekolady. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Na jaki aplikator postawić?

Dzisiaj szminki to nie tylko te klasyczne w sztyfcie. Panie mają do wyboru również pomadki z aplikatorem, ustnikiem, a także te w pudełku. Najbardziej tradycyjne przedstawicielki płci pięknej sięgają po szminki w sztyfcie. Te z aplikatorem pozwalają na dużo bardziej precyzyjne naniesienie kosmetyków. Przez długi czas aplikator zarezerwowany był wyłącznie dla błyszczyków. Dzisiaj coraz częściej wykorzystywany jest w przypadku szminek w płynie. Modele z ustnikiem nie wymagają lusterka. Są to szminki, których aplikacja jest chyba najprostsza spośród wszystkich. Warto dodać, że ustnik bardzo długo również używany był jedynie w przypadku błyszczyków. Pomadki w pudełku są dość rzadkie. Aby nałożyć je na usta, najlepiej posiadać pędzelek. Można robić to również palcami, ale w przypadku mocnych, ciemnych kolorów taka metoda aplikacji raczej się nie sprawdzi.

Szminki to produkty, które mocno różnią się między sobą. Nigdy nie należy kupować ich bez przemyślenia i dokładnej analizy swojej urody.

Dodaj komentarz