Jak dbać o paznokcie?

0
Empire State Building

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że paznokcie praktycznie każdego dnia narażane są na różnego rodzaju urazy. Jak wiadomo stosunkowo delikatna płytka paznokcia styla się z twardymi przedmiotami, detergentami i kosmetykami. Jak powinno się zatem o nie dbać?

Właściwa dieta

Należy mieć świadomość, że dieta bogata w żelazo i cynk będzie oddziaływała zarówno na wzmocnienie omawianych paznokci, jak i znaczną poprawę wyglądu włosów, skóry. Bardzo istotne znaczenie będą miały takie witaminy, jak: B1, B2, B3, B9, A, E, a także żelazo, magnez, mangan i fosfor. Znajdują się one w pestkach dyni i nasionach słonecznika. Świetnym rozwiązaniem będzie dodanie ich do płatków. Rekomendowane jest również spożywanie maku i sezamu. Warto także wzbogacić dietę o suszone owoce. Z kolei witaminy z grupy B można dostarczyć jedząc jajka, rośliny strączkowe i zboże. Nie można zapomnieć, że kakao jest doskonałym źródłem żelaza i magnezu. Na obiad warto wybrać tłuste ryby lub chude mięso. Nie można doprowadzić do przesuszenia paznokci. Należy zatem pić przynajmniej dwa litry dziennie. Dzięki wspomnianej dawce witamin można będzie dostrzec zdecydowaną różnicę po zaledwie miesiącu.

Odpowiedni manicure

Warto wiedzieć, że systematyczne wizyty u manicurzystki mogą pomóc w utrzymaniu zadbanych i schludnych dłoni. Zalecane jest piłowanie paznokci w jedną stronę. Trzeba także pamiętać o używaniu papierowego lub szklanego pilniczka. Ponadto płytkę może osłabić zbyt długie moczenie paznokci w wodzie. Rekomendowane jest również stosowanie preparatu regenerującego kilka razy w tygodniu. Bardzo istotną rolę odgrywa także nawilżanie i natłuszczanie. Pomocne mogą być kremy nawilżające czy olejki. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Ochrona dłoni i paznokci

W sytuacji, gdy temperatura zdecydowanie spadnie warto założyć rękawiczki w celu ochrony paznokci. Ponadto w trakcie zmywania czy sprzątania zalecane jest wkładanie rękawiczek z lateksu. Można również zaopatrzyć się w rękawiczki wykonane z materiału przeznaczonego do kontaktu z różnego rodzaju detergentami. Należy postępować w ten sam sposób w przypadku pracy z substancjami żrącymi.

O jakich chorobach może świadczyć łamliwość paznokci?

Kobiety, które odpowiednio się odżywiają, stosują krem kilka razy dziennie, a także przestrzegają wszystkich wymienionych wcześniej wskazówek mogą zmagać się z łamiącymi się paznokciami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że może to być spowodowane zaburzeniami wchłaniania lub poważnymi schorzeniami. Doskonałymi przykładami mogą być łuszczyca, zaburzenia hormonalne czy atopowe zapalenie skóry.

Dodaj komentarz