Lanzarote jedna z Wysp Kanaryjskich, która was zachwyci

0
Lanzarote jedna z Wysp Kanaryjskich, która was zachwyci

Wyspy Kanaryjskie coraz częściej stają się celem naszych podróży. Kochamy je za wiele rzeczy, między innymi za uniwersalność – każdy bez wyjątku znajdzie tam coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla narzeczonych i nowożeńców, dla rodzin z dziećmi oraz lubiących zaszaleć singli. Prawdziwi turyści i miłośnicy zabytków również nie wrócą do domu rozczarowani. Jednym słowem – warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie. A co do zaoferowania ma nam jednak z nich, Lanzarote?

Krajobraz jak z innej planety

Wszyscy, którzy odwiedzili tę tajemniczą wyspę, pozostają przede wszystkim pod ogromnym wrażeniem jej niepowtarzalnego krajobrazu. Swój niecodzienny wygląd zawdzięcza licznym skałom pochodzenia wulkanicznego oraz rozległym przestrzeniom zastygłej lawy, tworzącym niecodzienne wzory. Ciemne plamy pięknie kontrastują z błękitem oceanu, sprawiając, że czujemy się jakbyśmy właśnie wylądowali na jakiejś innej planecie. Zapierające dech w piersiach widoki możemy podziwiać w kilku specjalnie ku temu stworzonych punktach. Najbardziej znane z nich to Mirador de Rio oraz Mirador de Haria. W tym drugim wrażenie robi także bogata roślinność, tak rzadko spotykana w tym rejonie. Towarzyszyć nam będą również sympatyczne, wygrzewające się na słońcu jaszczurki.

Plaże dla każdego

Lanzarote to miejsce, w którym każdy znajdzie plażę, o jakiej zawsze marzył. Jest ich tutaj pod dostatkiem, nie ma więc obaw, że będziemy musieli walczyć o skrawek wolnego miejsca lub dzielić się nim z niechcianymi sąsiadami. To prawdziwy raj dla osób ceniących sobie romantyczne wieczory na plaży, spędzone tylko we własnym towarzystwie, w przytulnych, małych zatoczkach. Usatysfakcjonowani będą zarówno miłośnicy jasnych, piaszczystych i rozległych plaż, jak też zwolennicy tych kamienistych i skalistych. Na niektórych zobaczymy czarny piasek, inne zaskoczą nas nietypowym kształtem. Lanzarote to także świetne miejsce dla surferów!

Jak wyjechać na Lanzarote?

Piękna wyspa tylko czeka, aż znajdziemy chwilę czasu, aby ją odwiedzić. Oczywiście, wybierając się tam poza sezonem możemy liczyć na niższe ceny oraz dużo mniejszą ilość turystów. Wycieczki na Lanzarote oferują liczne biura podróży, możemy ich także poszukać na własną rękę. Wystarczy wpisać wybraną frazę w wyszukiwarce internetowej (np. Lanzarote wczasy). Samodzielne organizowanie takiego wyjazdu pozwala na większą niezależność, ma jednak swoje minusy. Przede wszystkim, wymaga poświęcenia całej sprawie dużej ilości czasu – nie każdy może sobie na to pozwolić.

Dodaj komentarz