Majówka – rozgrzewka dla fotografa

0
Majówka – rozgrzewka dla fotografa

Turystyka i fotografia to wyjątkowe pasje, które można połączyć ze sobą bez problemów. A że długie weekendy sprzyjają wyprawom, majówka może okazać się idealną okazją do doskonalenia swych fotograficznych umiejętności.

Podróże kształcą

O tym, że podróże kształcą, wiadomo od dawna. Każda wyprawa to nowa porcja wiedzy i cennych doświadczeń – również tych związanych z fotografią. Ogromna liczba turystów łączy podróżnicze pasje z amatorską fotografią, a o tym, jak popularne jest to połączenie, świadczyć może ogromne zainteresowanie wyjazdami plenerowymi. Biuro podróży Rainbow Tours postanowiło wytyczyć tu nowe szlaki, organizując wycieczki objazdowe, w przypadku których pilot jest jednocześnie instruktorem fotografii, a zwiedzanie poszczególnych miejsc łączone jest z praktyczną lekcją robienia ciekawych zdjęć. Takie połączenie pozwala poznawać nowe miejsca, a jednocześnie – uwieczniać je w kadrze. Czy dalekie wojaże są jedyną szansą na zrobienie wyjątkowych zdjęć w czasie pełnej wrażeń podróży?

Fotograf w podróży, czyli majówka w kadrze

Nawet jeśli nie mamy czasu na dłuższy zorganizowany wyjazd, możemy popracować nad swymi pasjami na własną rękę. I w Polsce nie brak miejsc, które są idealnym kierunkiem na majowy wypoczynek i fotograficzny plener zarazem. Maj to idealna pora, by wybrać się w teren ze swym aparatem, a ze względu na charakter tych dni ciekawych motywów do robienia zdjęć nikomu nie zabraknie. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się w góry. Budząca się do życia przyroda może tu zaskoczyć, a piękne widoki z pewnością zasługują na uwiecznienie w kadrze. Początek maja to idealna pora na wycieczki po Sudetach, Beskidach oraz tatrzańskich dolinkach. Kto chce uciec przed tłumem turystów, ten może poświęcić majowy weekend na wyprawę w Beskid Niski. Pełno tu pięknych wsi, w których nie brakuje miejsc godnych uwiecznienia w kadrze. Tradycyjna zabudowa, drewniane cerkwie oraz liczne nekropolie z czasów I wojny światowej – oto ciekawa tematyka na reportaż z majowej podróży po tej części kraju. Majowy weekend można też spędzić na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. O tej porze roku zieleń, błękit nieba i biel wapiennych skał tworzą niezwykłe połączenie, które warto uwiecznić na zdjęciu. Można tu sfotografować i przyrodę, i turystów, którzy witają nowy sezon rowerowymi wyprawami lub wspinaczką – niezwykle popularną na Jurze dyscypliną. Kuszą tu również Orle Gniazda, które w czasie majowego weekendu stają się miejscami organizacji wielu imprez o charakterze historycznym. Zdjęcia rycerzy z zamkiem Ogrodzieniec w tle to jedna z ciekawszych pamiątek, jakie można przywieźć z jurajskiej majówki, a sama impreza to doskonała zabawa w pięknej scenerii.

Podróże z aparatem to przyjemny sposób poznawania świata. To również wspaniała recepta na udaną majówkę w Polsce, którą można potraktować jako „rozgrzewkę” przed wakacyjnymi wojażami.

Dodaj komentarz