Wakacje dla seniora, czyli Gdańsk to strzał w 10

0
Wakacje dla seniora, czyli Gdańsk to strzał w 10

Nie da się ukryć, że seniorzy są bardzo specyficzną grupą, jeśli chodzi o wakacyjne podróżowanie. Ich nawyki urlopowe raczej mocno odbiegają od nawyków osób młodych, które stawiają głównie na zabawę i imprezowanie. Co jednak seniorzy mogą odnaleźć dla siebie w Trójmieście?

Wiele starszych osób usłyszało kiedyś od lekarza, że dobrze by im zrobiła wizyta nad morzem. Ci, którzy mają czas oraz siły, chętnie tam wyjeżdżają, najczęściej za cel wyprawy obierając Trójmiasto. Rezerwują więc hotel w centrum Gdańska, pakują walizki i ruszają na podbój plaż. Co jednak konkretnie na nich czeka? Na jakie atrakcje mogą liczyć?

Zdrowotny wpływ jodu

Trzeba pamiętać, że główną kwestią, jaka brana jest pod uwagę przez seniorów udających się nad morze, jest kwestia zdrowotna. Trójmiasto może bardzo dobrze wpłynąć na kondycję starszych osób, dając im sporo możliwości. Liczne parki, lasy oraz trasy spacerowe zachęcają do wychodzenia z hotelu i zwiedzania okolicy. Szczególnie jednak poleca się długie przechadzki brzegiem morza – plażą, na której będą oni mogli odpocząć, wdychając pozytywnie wpływający na organizm jod.

Gratka dla pasjonatów historii

Wiele starszych osób fascynuje się historią i bardzo lubi odkrywać nowe miejsca wraz z przewodnikiem. Warto o tym pamiętać, przygotowując dla swoich dziadków plan pobytu w Gdańsku. Miasto to słynie bowiem z licznych zabytków, muzeów, miejsc kultury czy pamięci narodowej. Obowiązkowymi punktami na mapie turystycznej seniora powinny być: Katedra w Oliwie, Park Oliwski, Żuraw Gdański, Muzeum II Wojny Światowej, teatry, Europejskie Centrum Solidarności, Stocznia, Bazylika Mariacka oraz bramy na Starym Mieście.

Jaki hotel wybrać?

Kwestia rezerwacji hotelu przy pobycie w Trójmieście seniorów jest kwestią ważną. Obiekt, w którym zatrzymają się starsze osoby, powinien być przede wszystkim dobrze skomunikowany, a więc najlepiej jest celować w centrum miasta. W hotelu nie powinno zabraknąć wygód i ułatwień, takich jak salon masażu czy SPA. Ogromnym plusem jest również obecność przyhotelowej restauracji, która oferowałaby bogate w składniki odżywcze i przede wszystkim pyszne dania, dzięki którym podniebienia naszych seniorów na długo nie zapomną o tym wyjeździe.

Dodaj komentarz