Najważniejsze punkty wycieczki do Władysławowa

0
Najważniejsze punkty wycieczki do Władysławowa

Udając się na wakacyjny wypoczynek nad nasze polskie morze warto zwrócić uwagę na atrakcje miejscowości nadmorskich, które czasami umykają w toku wylegiwania się nad morzem. Jedną z takich miejscowości, które mogą pochwalić wieloma innymi wartymi zobaczenia miejscami niż plaża jest Władysławowo.

Dom Rybaka

Budynek ten jest widoczny już na długo przed wjazdem do Władysławowa. To największa konstrukcja w mieście i jedna z jego wizytówek. Mowa tu o Domu Rybaka, który obecnie jest siedzibą urzędu miasta. Jest to olbrzymia, jak na warunki zabudowy Władysławowa budowla, które powstała w monumentalnym stylu socrealizmu. Wybudowany w latach 50 dwudziestego wieku budynek miał stanowić noclegownię dla wracających z morza rybaków. Jednak najbardziej charakterystycznym punktem budowli jest wieża. Strzelista unosząca się nie tylko nad Domem Rybaka ale także na całym miastem stanowi idealne miejsce z którego można podziwiać panoramę całej okolicy. Dlatego też, można skorzystać z położonego na wysokości 45 metrów tarasu widokowego i w pełni poczuć piękno i majestatyczność Bałtyckiej przyrody. Przy dobrej widoczności z punktu obserwacyjnego na wierzy można podziwiać cała Zatokę Pucką, półwysep Helski oraz wybrzeża klifowe aż po Rozewie.

Port we Władysławowie

Jak każde nadmorskie miasto także i Władysławowo posiada port. Jest to niewątpliwie jedna z wizytówek miasta i piękne miejsce, które posiada walory zarówno turystyczne, jak i czysto praktyczne. Jest on położony tuż na otwartym Bałtyku i stanowi przede wszystkim port rybacki. Niemniej jednak możliwe jest korzystanie z niego także, jako przystani żeglarskiej oraz pasażerskiej. Według danych portu, jest on bazą dla ponad 80 kutrów rybackich, które łowią do 35 tys. ton ryb rocznie. Trzeba także zaznaczyć, że w porcie działa stocznia naprawcza oraz liczne zakłady przetwórstwa rybnego.
Potężne falochrony portowe stanowią nie tylko doskonałe zabezpieczenie dla całej przystani, ale także są wspaniałą atrakcją turystyczną, która przyciąga odwiedzających Władysławowo. Dzięki swemu położeniu cały port to idealna miejsce na spacery, które pozwolą poczuć prawdziwe piękno Bałtyckiego wybrzeża.

Noclegi nad morzem

Warto zawczasu zarezerwować sobie odpowiednie noclegi we Władysławowie. Ostatnie lata pokazały, że duża baza hotelowa nie wystarcza by pomieścić wszystkich chętnych na urlop nad Bałtykiem. Dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz