Odkrywanie RPA: co warto zobaczyć w Durbanie?

0
Odkrywanie RPA: co warto zobaczyć w Durbanie?

Moda na spędzanie wakacji w Afryce trwa w najlepsze. Zyskała już na tym Kenia, choć i na terenie RPA turystyka zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę. Na terenie Republiki Południowej Afryki czeka na turystów wspaniała przyroda, a wycieczki po tutejszych rezerwatach oraz parkach narodowych są rewelacyjnym sposobem poznawania afrykańskiej fauny i flory. RPA kusi też wspaniałym wybrzeżem oraz kurortami, na terenie których można spędzić wczasy w wyjątkowo atrakcyjny sposób. W gronie tych ośrodków turystycznych, które coraz aktywniej promują biura podróży, znalazł się Durban. Czym może on oczarować turystów? Dla kogo wczasy w tym miejscu mogą się okazać dobrym pomysłem?
Durban to miejsce atrakcyjne dla tych, którzy stawiają na piękne plaże oraz szeroką ofertę uprawiania sportów wodnych. Nie brak tu terenów rekreacyjnych, dzięki którym wczasy w tej miejscowości stają się okazją do aktywnego wypoczynku. Spacery po nadmorskim bulwarze również mogą sprawić wiele przyjemności turystom, dla których odpoczynek w pobliskim porcie będzie z pewnością wspaniałą atrakcją. Przy Golden Mile, najwspanialszym bulwarze, czekają też najpiękniejsze plaże. Wycieczki po Durbanie mogą też sprawić wiele radości miłośnikom przyrody. Wielką atrakcją jest tutejszy Ogród Węży, na terenie którego można spotkać się z wężami, krokodylami oraz iguanami. Zachwyca też tutejsze delfinarium i akwarium, znane z ciekawych gatunków rekinów. Wizyta w tym miejscu może dostarczyć wielu wrażeń, jest też szansą na spędzenie czasu w niezwykle atrakcyjny sposób. Wiele informacji na temat afrykańskiej przyrody można też zdobyć w miejscowym Muzeum Przyrodniczym. Zachwyca też Ogród Botaniczny oraz Bird Park. Miłośnicy przyrody chętnie urządzają też wycieczki na teren pobliskich rezerwatów przyrody.
Innym miejscem, które cieszy się wielką sympatią turystów, jest również park miniatur. Na jego terenie prezentowane są miniaturowe kopie najciekawszych budowli miasta. Wizyta w tym parku może stać się zachętą do spacerów śladami miejskiej architektury, która ma się czym pochwalić. Szczególnie atrakcyjną grupę stanowią tutejsze meczety, w gronie których wyróżnia się meczet Juma. Jest to największa świątynia muzułmańska w tej części Afryki, której złote kopuły już z daleka przyciągają uwagę turystów.
Durban znany jest też z licznych lokali oraz targów, na teren których turyści zaglądają bardzo chętnie. Są to miejsca wyjątkowo popularne wśród tych, którzy kochają ludowe rękodzieło i chcą z wakacji w RPA przywieźć ciekawą pamiątkę. Dzięki licznym atrakcjom wczasy w tym gwarnym ośrodku turystycznym stają się wspaniałą przygodą, o której z pewnością każdy chciałby pamiętać jak najdłużej.

Dodaj komentarz