Pakujemy się, czyli dobre porady na wyjazdy

0
Pakujemy się, czyli dobre porady na wyjazdy

Pakowanie się przed podróżą to dla wielu osób istny koszmar, szczególnie gdy się okazuje, że możemy zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu, a przygotowanych mamy co najmniej pięć. Jak można szybko i łatwo spakować się do jednej walizki? Czy taka sztuka w ogóle się udaje? Okazuje się, że bez problemu można zabrać ze sobą, nawet w długą podróż tylko jedną walizkę. W sieci można znaleźć wiele filmów instruktażowych podpowiadających, jak się pakować. Poniżej przedstawiamy kilka sprytnych wskazówek, które ułatwią spakowanie się na wakacje.

Jakie rzeczy zabrać ze sobą?

Wszystko zależy od tego, jak długi będzie wyjazd oraz czy jest to podróż w celach turystycznych czy też wyjazd biznesowy. Pakując się do jednej walizki, należy zabrać przedmioty i ubrania pierwszej potrzeby. Obecnie większość dodatkowych produktów można bez problemu kupić na miejscu. Jeżeli zatrzymujemy się w hotelu warto sprawdzić, co znajduje się na standardowym wyposażeniu pokoi, gdyż w ten sposób również możemy zaoszczędzić sporo miejsca. Z reguły hotele oferują:

– ręczniki;

– kosmetyki do podstawowej pielęgnacji;

– suszarkę do włosów;

– szlafrok;

– papier toaletowy.

Natomiast zawsze należy brać ze sobą:

– tyle zmian bielizny i skarpetek, by każdego dnia pobytu można było ubrać się czysto;

– spodnie/sukienki/spódnice;

– dwie pary butów eleganckie i codzienne;

– bluzki/t-shirty;

– dodatkowe elementy ubioru dostosowane do charakteru wyjazdu;

– żelazko turystyczne;

– szczoteczkę i pastę do zębów;

– szczotkę do włosów;

– inne akcesoria ułatwiające higienę.

Ilość poszczególnych ubrań musi być dostosowana do długości wyjazdu i jego charakteru. Jeżeli wyjazd jest służbowy, to musimy pamiętać o tym, by spakować strój wizytowy. Dla panów będzie to garnitur, dla pań garsonka lub elegancka sukienka. W przypadku wyjazdu turystycznego, lepiej postawić na wygodę i spakować ubrania zapewniające przede wszystkim wysoki komfort i swobodę ruchów.

Jak to wszystko spakować?

Wydawać by się mogło, że włożenie tego wszystkiego do jednej walizki graniczy z cudem. Jednak jest kilka prostych trików, które znacznie to ułatwią. Pierwszą kwestią jest ułożenie ubrań. Tutaj można spotkać się z wieloma szkołami wkładania ich do walizki. Jednak jedna zasada jest wspólna dla nich wszystkich. Ubrania powinny być ułożone ładnie w walizce, gdyż wtedy zajmą mniej miejsca. Obecnie wiele osób decyduje się na układanie ubrań w rulony, które pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Aby powstał taki magiczny rulon wystarczy ułożyć na płasko koszulkę lub t-shirt i położyć na nich kolejne ubrania np. bieliznę, podkoszulek, spodenki itp. tak przygotowane ubrania zwijamy i zabezpieczamy z dwóch stron skarpetkami. Praktycznie wszystkie ubrania można tak przygotować do spakowania. Jedynie nie poleca się przewożenia stroju wizytowego w taki sposób, gdyż mogą powstać trudne do wyprasowania zagniecenia.

Jeżeli chodzi o kosmetyczkę, to na czas wyjazdu warto spakować miniatury swoich ulubionych kosmetyków, a jeżeli nie są one dostępne w takiej wersji, to można wybrać w drogeriach małe buteleczki, do których można przełożyć balsam czy żel pod prysznic i szampon. Wszystkie kosmetyki należy włożyć do kosmetyczki. Pozwoli to zabezpieczyć inne części bagażu przed przypadkowym zabrudzeniem, w razie, gdyby buteleczka pękła lub się otworzyła.

Dodaj komentarz