Rodzinne wakacje w Tatrach – miejsca warte odwiedzenia

0

Tatry to kierunek turystyczny coraz częściej wybierany przez rodziny z dziećmi. Wędrówki po górach są doskonałą okazją na spędzenie miło wspólnego czasu, w aktywny sposób. Otoczenie przepięknej natury pozwala zrelaksować się i zapomnieć o codziennych trudach i obowiązkach. Wybierając się jednak na wyjazd wraz z najmłodszymi członkami rodziny, należy trasy dostosować tak, aby były one dla pociech ciekawe i interesujące. Jakie miejsca w Tatrach warto odwiedzić całą rodziną?

Wycieczka nad Morskie Oko

Obowiązkowym elementem każdego tatrzańskiego urlopu jest wycieczka nad Morskie Oko. Jest to miejsce odwiedzane zarówno przez zapalonych amatorów trekkingu, jak i osoby, które góry odwiedzają okazjonalnie. Według ogólnodostępnych statystyk jest to szlak, przez który rocznie przechodzi nawet milion osób! Jest to drugie największe jezioro znajdujące się w Tatrach. Trasa ta żartobliwie nazywana jest “tatrzańską autostradą”. Większą jej część stanowi niesłychanie łatwa do pokonania asfaltowa ścieżka. Długość całego szlaku wynosi 15,5 km. Dla osób, które nie są w stanie pokonać tak dalekiej odległości, regularnie kursują dorożki nadające temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. Choć przewyższenia na trasie wynoszą ponad 500m, widok roztaczający się spod schroniska PTTK Morskie Oko jest wart tak długiego marszu. Dużym atutem tego szlaku jest możliwość pokonania go nawet z wózkiem dziecięcym.

Kolejką na Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to szczyt, do którego prowadzą przepiękne szlaki, gwarantujące zapierające dech w piersiach widoki. W szczególności polecana jest droga oznaczona kolorem zielonym, rozpoczynająca się w Kuźnicach. Jej całkowita długość to jedynie 6,4 km. Doskonałym pomysłem, z którego warto skorzystać będąc na wakacjach z dziećmi, jest pokonanie drogi spacerem w jedną stronę, a w drugą – kolejką linową. Wagoniki będą na pewno dla najmłodszych niesamowitą atrakcją. Panorama Tatr rozciągająca się ze szczytu zachwyca swoim pięknem. Dodatkowo, wycieczkę można urozmaicić o zdobycie odległego o 700 metrów dwutysięcznika o nazwie Beskid (2012 m.n.pm.).

Tatrzańskie doliny doskonałymi trasami spacerowymi

Wysokie, skaliste granie wyższych partii Tatr to miejsca wyjątkowo fascynujące. Nie mniej jednak warto także poświęcić swój czas i uwagę dolinom. Szlaki prowadzą przez przepiękne potoki i wąwozy. Wiele tras charakteryzuje się bardzo łatwym poziomem trudności. W szczególności warta uwagi jest dolina Kościeliska i Chochołowska. Do tej ostatniej można nawet zabrać ze sobą psa! Wybierając się na spacer dolinami warto zaplanować też odwiedzenie przepięknych jaskiń znajdujących się po drodze.

Dodaj komentarz