Korfu – niezapomniane egzotyczne wakacje w Europie.

0
Korfu – niezapomniane egzotyczne wakacje w Europie.

Egzotyczny wyjazd wielu ludziom kojarzy się z daleką podróżą oraz wielkimi kosztami. Niekoniecznie. Istnieją bowiem europejskie kierunki, które mogą spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających turystów. Jednym z nich jest grecka wyspa Korfu. Dlaczego miejsce to jest godne polecenia? Co robić na niewielkiej wyspie? Jak zorganizować wymarzony wyjazd?

Korfu – urok i atrakcje znajdujące się na wyspie

Korfu to niewielka grecka wysepka położona na Morzy Jońskim. Słynie ona przede wszystkim z pięknych terenów, bogatej przyrody, krystalicznie czystej wody, sporej ilości klifów oraz wodnych jaskiń, jak również zabawy i luźnego klimatu. Wśród najbardziej znanych atrakcji, które należy odwiedzić znajdują się:

Canal d’Amour – znajdujący się w miejscowości Sidari Kanał Miłości, który otoczony jest dwoma dużymi klifami piaskowymi. Wśród społeczeństwa panuje przesąd, iż kto przepłynie ten kanał będzie miał szczęście w miłości. W rzeczywistości wejścia do wody na tym terenie jest niebezpieczne, a turystom zaleca się spacer po stałym lądzie.

Paleokastritsa – urocze miasteczko położone u wybrzeży wyspy. Jeden z najbardziej malowniczych regionów, który zachwyci zarówno architekturą, jak i przejrzystą lazurową wodą czy pięknymi, dużymi klifami. Wycieczka po pobliskich zatoczkach i jaskiniach drogą wodną przyniesie wiele radości.

rejs na wyspy Paxos i Antipaxos – organizowane przez greckie biura podróży wycieczki statkiem należą do największych miejscowych atrakcji. W trakcie wycieczki turyści zobaczą magiczne uroki Błękitnej Groty, pobyt na niezamieszkałej wysepce Antipaxos, skok z pokładu statku do lazurowej wody, kąpiel w krystalicznych zatoczkach Morza Jońskiego, zwiedzanie wyspy Paxos. Zabawa, plażowanie, niezapomniane wrażenia to główne atuty całodniowego rejsu.

nurkowanie – wyspa ta daje wiele możliwości podziwiania świata podwodnego. Organizowane przez miejscowych kursy i wypady snorkellingowe dają niezapomniane wrażenia. Życie zwierząt wodnych można również zobaczyć z poziomu podwodnego podkładu specjalnie przygotowanych statków.

kuchnia grecka i zabawa – Korfu to również mekka greckich smaków. Można tu poznać typowe dla regionalnej kuchni smaki, jak również poznać klimat i kulturę Greków. Imprezy przy muzyce na żywo, pokazy zorby czy wspólna zabawa wypełnią każdy wieczór.

Organizacja wyjazdu na Korfu

Podróż na Korfu to idealny pomysł na niedrogie, jak również niezbyt dalekie, jednak egzotyczne wakacje. Można tam dostać się samolotem. Z polski to zaledwie 3 godziny lotu. Bilety nie są drogie, a wynajem pokoju i innych atrakcji nie zrujnuje domowego budżetu. Na wymarzone wakacje można również wyjechać z biurem podróży, które zadba o pobyt i różnego rodzaju atrakcje. Na tego rodzaju wakacje najlepiej wybrać się w okresie letnim. Miesiące poza sezonem będą również dobrym wyborem – choć będzie nieco chłodniejsza pogoda, to sama atmosfera na pewno podniesie temperaturę.

Dodaj komentarz