Rosja to nie tylko Putin, czyli nieznane obyczaje warte zainteresowania

0
Rosja to nie tylko Putin, czyli nieznane obyczaje warte zainteresowania

Pomimo tego, że Rosja jest bez wątpienia jednym z najciekawszych krajów na świecie nie jest ona zbyt doceniana. Z czego to wynika? Między innymi z tego powodu, że ów Rosja w oczach wielu, przede wszystkim cudzoziemców, ma nadal to samo zdanie jak za czasów carów. Jakie dokładnie? Spróbujemy je dokładnie omówić w owym artykule.

Rosja najczęściej nam Polakom kojarzy się z duża ilością wódki a także a może i przede wszystkim z Vladimirem Putinem. Putin należy chyba do najbardziej popularnych Rosjan na świecie. Wielu na samą myśl o nim dostaje biegunki. W samej Rosji jest uważany za bohatera narodowego i człowieka, który przywrócił ład i porządek po panowaniu prezydenta Jelcyna, który był nie wątpliwie bardzo „wesołym” człowiekiem. Zasłynął on między innymi z tego powodu, iż ciągle pił. Na ważnych spotkaniach czy też konferencjach był mocno wstawiony delikatnie mówiąc, ale był pomimo jego słabości do wódki bardzo radosnym człowiekiem, który chętnie oddawał się zabawie. Wracając do samego Putina, ma on wielu zwolenników w Rosji, ale i również sporo przeciwników. Niestety nie mają oni zbyt dużego pola do popisu, gdyż zazwyczaj protesty, które są tworzone w Rosji są natychmiast opanowywane i zagłuszone a sami protestujący w dość brutalny sposób przepędzani. Putin kojarzy się z siłą a także z powagą.

W Rosji bardzo modne stały się kabarety. Mają one szerokie pole do popisu i tak naprawdę żartują one ze wszystkiego. Kabaret w Rosji jest bardziej rozwinięty niż ten, który jest w Polsce, chodź Polacy także mają kabaret na bardzo wysokim poziomie.

Muzyka rosyjska a w szczególności rosyjskie pieśni narodowe również są jednym z bardzo ważnych elementów w rosyjskiej kulturze. Rosyjskie śluby są podobne do polskich, bardzo huczne gdzie leją się hektolitry wódki.

Typowy Rosjanin jest bardzo gościnny, jest to również spotykane u Polaków, ale myślę, że u Rosjan jest to widoczne jeszcze bardziej. Dlaczego tak uważam? Między innymi dlatego, że Rosjanie pomimo tego, że nie mają na przykład pieniędzy czy też żyją w warunkach skrajnej nędzy są ludźmi zawsze gościnnymi i gotowymi podzielić się swoimi wszystkimi dobrami – jedzeniem, domem. I nie ma tutaj znaczenia skąd owa osoba pochodzi. Może być to inny Rosjanin, ale i może być też Polak.

Aby dokładnie dowiedzieć się jak wygląda życie w Rosji warto jest po prostu wybrać się do tego pięknego i niesamowitego kraju, aby zrozumieć o co mi chodzi. Będziesz w siódmym niebie i pod dużym wrażeniem, kiedy zobaczysz jaka Rosja jest w rzeczywistości. Jacy sami Rosjanie są naprawdę.

Dodaj komentarz