Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolonii ?

0
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolonii ?

Wakacje są okresem, kiedy dziecko posiada bardzo wiele wolnego czasu. Jeśli nie ma co z nim zrobić, to zwyczajnie zaczyna się nudzić. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest wysłanie takiego dziecka na kolonie. Przed wyborem takiej kolonii warto jednak zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Program zajęć

Bardzo ważne jest, aby program zajęć był urozmaicony. Niedobrze jest wybierać takie kolonie, w których w planie zajęć przeważającą częścią jest czas wolny. Oznacza on, że tak naprawdę dziecko samo sobie musi zorganizować zajęcia, a to nie różni się tak naprawdę niczym od czasu spędzanego w domu.

Opieka

Istotne jest również sprawdzenie kadry, która będzie się zajmować dziećmi na kolonii. Powinni oni posiadać odpowiednie kwalifikacje potrzebne do zajmowania się dziećmi. Jeżeli osoby takie nie posiadają przynajmniej ukończonych kursów, to nie warto wysyłać dziecko na taką kolonię, ponieważ opiekunowie mogą je zaniedbać, co może się źle skończyć.

Zabawa połączona z nauką

Dobrym pomysłem są również kolonie, które łączą zabawę z nauką. Ostatecznie więc, jeśli w programie zajęć istnieją lekcje języka obcego, albo trenowanie jakiś sportów, to warto wysłać dziecko w takie miejsce. Ostatecznie będzie ono w stanie nie tylko dobrze się bawić, ale wyniesie z kolonii przydatne umiejętności. Oczywiście zajęć takich nie powinno być zbyt wiele, aby dziecko nie zniechęcało się. Wystarczy tak naprawdę godzina w ciągu dnia, aby można było nazwać zajęcia przydatnymi.

Organizator

Bardzo ważne jest również sprawdzenie organizatora kolonii. Często osoby takie chcą przyciągnąć klientów wstawiając na stronę główną zdjęcia uśmiechniętych, dobrze bawiących się dzieci. Nie zawsze jednak zdjęcia takie mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Dlatego też zamiast oglądania strony internetowej organizatora, lepszym sposobem jest poczytanie na jego temat opinii w internecie. W ten sposób można dowiedzieć, się czy rodzice, którzy już wcześniej wysłali dziecko na taką kolonie, byli z niej zadowoleni.

Dodaj komentarz