Węgry – świetne miejsce na urlop

0
Węgry – świetne miejsce na urlop

Zbliżają się wakacje, czas urlopowych wyjazdów i błogiego spędzania czasu na łonie natury. Większość z nas już nie może się tego doczekać, kumuluje w sobie energię, odkłada pieniądze na urlopowe wydatki a czasem szykuje sprzęt turystyczny, aparat fotograficzny czy przewodniki turystyczne po miejscach, które pragnęlibyśmy odwiedzić. Wiadomo, że przygotowanie do jakiegokolwiek wyjazdu jest rzeczą niezwykle ważną, a gdy udajemy się w jakieś miejsce po raz pierwszy, to nabiera to jeszcze większego znaczenia.

Wybieramy miejsce na urlop

Jedni z nas na pewno preferują wyjazdy na tzw. zieloną trawkę, a inni w trakcie tego wakacyjnego wyjazdu chcieliby zobaczyć możliwie jak najwięcej ciekawych miejsc, zajmujących ich uwagę pod względem pięknej architektury, złożonej, bogatej i ciekawej historii czy też pod względem jakichś ważnych dla historii wydarzeń, które związane były z danymi miejscami. Jeżeli szukamy takich właśnie atrakcji, to na pewno powinna nas zainteresować wycieczka do Budapesztu, czyli stolicy Węgier. Jest to niezwykle piękne, historyczne miasto, które prawa miejskie uzyskało w XIII wieku. Już to powinno nam wiele powiedzieć o tym mieście gdyż przypuszczać możemy, że jego historia jest niezwykle bogata i burzliwa.

Piękno węgierskiej stolicy

Jeżeli chodzi o najpiękniejsze i zarazem najciekawsze miejsca w stoicy Węgier to z pewnością warto będzie odwiedzić Wzgórze Zamkowe oraz Górę Gellerta, które są chyba najbardziej znanymi obiektami w części miasta, nazywanej Buda. Jeżeli chodzi o drugą część miasta, czyli Pest to tam z pewnością warto będzie zobaczyć Bazylikę św. Stefana oraz przepiękny i majestatyczny budynek Węgierskiego Parlamentu, który wyjątkowo pięknie prezentuje się od strony Dunaju. Warto również zwrócić uwagę na kulturalne oblicze tego miasta gdyż znajdują się tu liczne muzea, teatry i sale koncertowe a w samym mieście cyklicznie odbywają się różnego rodzaju festiwale muzyczne, adresowane do bardzo szerokiego grona odbiorców. Ponadto w Budapeszcie obecne są liczne uniwersytety, posiadające często wielowiekowe tradycje i przyciągające nie tylko studentów, ale także turystów.

Dodaj komentarz