Wybieramy fotelik rowerowy dla dziecka

0
Wybieramy fotelik rowerowy dla dziecka

Kiedy wybieramy się na dłuższą wycieczkę rowerową, prócz przydatnego niektórym z nas licznika rowerowego, warto pamiętać także o takich akcesoriach, które podniosą nasze bezpieczeństwo w czasie drogi. Mowa tu głównie o oświetleniu rowerowym, sygnalizacji dźwiękowej (dzwonek) a także o kaskach ochronnych. Jeśli nasza podróż obejmuje przewożenie nieletnich pasażerów, wówczas powinniśmy też wyposażyć się, w odpowiednio dobrane i umocowane foteliki dziecięce.

Podróżowanie rowerem z małym pasażerem, to dobry sposób na rodzinne spędzenie czasu wolnego. malutkie dzieci, najbezpieczniej przewozić jest w specjalnie przygotowanych dla nich fotelikach. Akcesoria tego typu, pozwalają na bezpieczne transportowanie dzieci do 18 kilogramów. Konstrukcja takich fotelików, jest niemal identyczna jak tych, używanych w naszych samochodach. W zdecydowanej większości, foteliki rowerowe dla dzieci wykonywane są z lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa sztucznego.

W sprzedaży znajdują się bardzo różne modele tego typu akcesoriów do przewozu dzieci. Daje to większą swobodę w ich wyborze oraz pozwala na dużo bardziej precyzyjne dopasowanie fotelika do dziecka. Cieszące się największym zainteresowaniem wśród rodziców foteliki dziecięce to następujące modele:

Fotelik mocowany do ramy roweru – jest to model, który można bardzo szybko przymocować jak i zdjąć; jest on przymocowywany do roweru za pomocą specjalnych zaczepów mocujących;
Fotelik mocowany na bagażniku rowerowym – jest to typ fotelika, przykręcany bezpośrednio do bagażnika rowerowego;
Foteliki ze specjalnymi wsuwkami – tego rodzaju foteliki, mogą posłużyć po ich zdjęciu z bagażnika, jako krzesełko turystyczne dla malucha.

Bez względu na to, jaki typ fotelika wybierzemy dla naszej pociechy, powinniśmy zadbać o jego prawidłowe umocowanie. Zaciski umożliwiające montaż i demontaż fotelika, muszą znajdować się w niezmiennej pozycji. Jeśli zaczep czy zacisk przesuwa się po rurze, należy mocniej dokręcić śruby mocujące.

Kupując odpowiedni fotelik dla naszego dziecka, dobrze jest mieć na uwadze, także jego wyposażenie. Najlepsze są takie foteliki, które posiadają pasy bezpieczeństwa oraz specjalne podpórki pod nogi i osłonę koła. Dzięki temu, nie ryzykujemy wypadnięcia dziecka w czasie jazdy. Podpórki zaś chronią jego nóżki przed wkręceniem się w szprychy koła.

Dodaj komentarz