Spędzanie wakacji nad morzem bałtyckim

0

Wakacje nad Morzem Bałtyckim to świetny pomysł na spędzenie urlopu. Polskie morze, choć nie należy do najczystszych a wiele plaż jest zaniedbanych, jest pięknym miejscem, które z pewnością zasługuje na odwiedziny. Można ponadto znaleźć małe miejscowości, rzadko odwiedzane przez rzesze turystów, w których zaznamy ciszy i spokoju, będziemy mogli odprężyć się na plaży nie będąc przez nikogo niepokojonym… Woda w Bałtyku nie jest zbyt ciepła, rzadko zdarza się aby przekraczała 20 stopni Celsjusza, ale w upalne dni kąpiel w chłodnej wodzie może być bardzo przyjemna. Wieczorami nad Bałtykiem przebywa niewiele osób, co sprawia, że spacery przy zachodzie słońca wciąż jeszcze mogą być romantyczne. Są też takie plaże, na których piasek jest niemal tak aksamitny jak w najlepszych światowych kurortach i nie pokaleczymy się resztkami szkła z butelek po piwie – są to więc plaże rzadko odwiedzane, ale mające swój wspaniały urok, który czeka na odkrycie, ale nie przez rzesze turystów, którzy go nie zauważą, ale przez ludzi szukających chwili spokoju. Nocleg w hotelu nad morzem Bałtyckim z całą pewnością może okazać się niezapomnianym wypoczynkiem.

Schroniska

W Polsce istnieje bardzo wiele schronisk turystycznych. Wiele z nich ulokowanych jest w niesamowitych miejscach, z których można zaobserwować naprawdę niesamowite widoki – panoramy okolicznych miast, łańcuchów górskich, przełęczy. Nierzadko jednak aby dostać się do wybranego schroniska trzeba przebyć naprawdę trudną i wymagającą, męczącą trasę. Jednak satysfakcja z osiągniętego celu jest ogromna, a możliwość podziwiania tych fantastycznych widoków z nawiązką rekompensuje poniesiony trud. Gorąca herbata wypita zaraz po dojściu do schroniska smakuje jak nigdzie a sympatyczność ludzi przebywających w ośrodku sprawia, że możemy całkowicie zapomnieć o codziennych problemach. Niemal wszyscy Polacy znają takie wręcz kultowe Karkonoskie schroniska, jak Samotnia, Odrodzenie, Śnieżka, Szrenica czy wiele innych ulokowanych w Tatrach. Nocleg w takich schroniskach nie jest drogi i z pewnością każdy może sobie pozwolić na weekend w górach, zdobywając nowe siły i odstresowując się, co skutkuje wieloma pozytywnymi aspektami w przyszłości.

Lista rzeczy koniecznych

Szykując się do wyjazdu na wakacje warto sporządzić sobie listę rzeczy, które będą dla nas niezbędne i pozwolą nam cieszyć się wakacjami a nie męczyć się nimi. Z pewnością konieczny będzie środek odstraszający komary, które to potrafią skutecznie uprzykrzyć pobyt nad wodą. Istotna jest także latarka gdy wybieramy się pod namiot, dobrej jakości ciepły śpiwór, szczoteczka do zębów (chyba najczęściej zapominana rzecz), koc, kuchenka (gazowa lub elektryczna) oraz – co niesamowicie istotne – apteczka. We własnej apteczce musimy umieścić m.in. plastry, nożyczki, jakiś bandaż, wodę utlenioną, leki które musimy brać lub te, które mogą się przydać (np. na ból głowy czy chorobę lokomocyjną) a także termometr, choć to tylko przykłady. Dobrze jest także przygotować karteczkę z numerami telefonów alarmowych na Policję, Straż Pożarną czy Pogotowie Ratunkowe, z której skorzystać może dziecko – dzięki temu w sytuacji zagrożenia będzie ono wiedziało gdzie należy zadzwonić, co nierzadko może uratować nam życie.

Dodaj komentarz