Urlop na Teneryfie

Teneryfa to jedna z najpiękniejszych wysp. Sezon turystyczny na niej trwa przez cały rok, dlatego można odwiedzić ją w każdej chwili.

Kilka najbardziej podstawowych informacji o Teneryfie

Teneryfa jest największą wysp,a położoną w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przez wiele osób jest uważana także za najpiękniejszą. Wyspa położona jest na Oceanie Atlantyckim około 1110 kilometrów od wybrzeży Hiszpanii. Lot z Polski trwa około pięć i pół godziny. Wyspy Kanaryjskie, a więc także Teneryfa, leżą w strefie zakupów wolnocłowych. Do kraju warto przywieźć kosmetyki na bazie aloesu, miód palmowy, różne rodzaje oliwy i likier kawowy. Teneryfa to wyspa niezwykle gościnna. Serdeczność okazują sobie tutaj wszyscy. Kierowcy wyjątkowo głośno – robią to za pomocą klaksonów. Stolicą wyspy jest Santa Cruz de Tenerife.

Na turystów czekają piękne plaże

Wszystkie plaże na Teneryfie są bardzo piękne. Turyści są zachwyceni nie tylko tymi, które pokrywa złocisty piasek, który przywieziono na wyspę statkami z Portugalii i Sahary, ale także plażami wulkanicznymi, które mienią się drobinkami w kolorze grafitu. Jedną z najpiękniejszych plaż jest długa na 400 m Playa de Los Cristianos. Fale goszczą tutaj bardzo rzadko, jest to więc jedna z najbardziej cichych plaż na Teneryfie. Zupełnie inna od tej jasnej plaży jest Puerto de la Cruz Playa de Jardin. Znajduje się ona na zachodnim brzegu wyspy. Pokrywa ją miękki, ale czarny bo powulkaniczny piasek. Plażę otacza ogród botaniczny. Na fanów sportów wodnych oraz wielbicieli kąpieli słonecznych na leżakach czeka położna na południowym wybrzeżu długa plaża El Medano. Plaża ta przyciąga szczególnie wielu miłośników kitesurfingu.

Wycieczka na wulkan Teide

To najwyższy szczyt nie tylko Wysp Kanaryjskich, ale całej Hiszpanii. Jest widoczny z bardzo wielu plaż, a wycieczka na niego stanowi obowiązkowy punkt programu osób wypoczywających na Teneryfie. Do dolnej stacji kolejki na wulkan można dojechać autokarem lub wynajętym samochodem. Szczyt Pico del Teide wznosi się na wysokość 3718 m n. p. m. Do wysokości 3555 m n. p. m. turystów wwożą wagoniki, na sam szczyt trzeba dotrzeć na nogach. Wulkan Teide położony jest na terenie Parku Narodowego Teide. Jest jednym z przyrodniczych obiektów, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

O Teneryfie mówi się, że jest częścią zaginionej Atlantydy. Na wyspie na turystów czeka mnóstwo rozmaitych atrakcji. Aby odwiedzić wyspę nie jest potrzebny paszport, wystarczy tylko dowód osobisty. Obowiązującą walutą jest euro.

Dodaj komentarz