Na nartach można jeździć wspaniale także w Polsce!

0
Na nartach można jeździć wspaniale także w Polsce!

Miłośnicy białego szaleństwa nie muszą już wyjeżdżać w Alpy. W polskich górach od pewnego czasu jeździ się równie przyjemnie. Większość tras jest bardzo dobrze przygotowanych. W wielu ośrodkach można jeździć także po zmroku, gdyż trasy są oświetlone. Coraz więcej jest też w kraju ośrodków, które zostały połączone jednym skipassem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające korzystać z innej stacji i różnych wyciągów bez konieczności stania w kolejce do kasy za każdym razem.

Na narty do Zakopanego

Stolica polskich Tatr od lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród narciarzy, ale także wśród turystów, którzy chcą nasycić wzrok przepięknymi tatrzańskimi krajobrazami. Wizyta w Zakopanem to nie tylko okazja, aby szusować na nartach zjazdowych. W samym mieście oraz w sąsiednim Kościeliski są przygotowane trasy także dla narciarzy biegowych. Mnóstwo atrakcji, które uprzyjemnią zimowy wypoczynek czeka też na Gubałówce. Na turystów i narciarzy czeka tutaj snowpark oraz taras widokowy, gdzie można opalać się i jednocześnie podziwiać Giewont. Wielką atrakcją jest też kąpiel w gorącym basenie na świeżym powietrzu. Na gości czeka nie tylko Aquapark Zakopane na Antałówce, ale także Termy Chochołowskie i Termy Bukowina. Granitowe szczyty oprószone śniegiem można podziwiać wybierając się na spacer zachwycającymi zimą tatrzańskimi dolinami: Strążyską, Białego czy Kościeliską.

Aż czternaście ośrodków na Podhalu i po słowackiej stronie Tatr łączy karnet Tatry Super Ski.

Na bieszczadzkich połoninach

Bieszczady to góry, które są piękne o każdej porze roku. Niewysłowionym pięknem oczarowują szczególnie w śnieżną zimę. Zimą w Bieszczadach turystów jest zdecydowanie mniej niż latem, kraina ta czaruje więc także ciszą. Co więcej, w Bieszczadach można nie tylko jeździć na nartach, ale też wybrać się na górską przechadzkę. Do wyboru jest mnóstwo tras, do tego nie trzeba posiadać własnych rakiet – można je wypożyczyć. Szlaki prowadzą nie tylko na Tarnicę, ale także na Połoninę Wetlińską i Caryńską. Wędrówka na bieszczadzkie połoniny zajmuje cały dzień. Fantastyczną zabawą umożliwiającą podziwianie pięknych widoków jest także kulig. Niezapomniane są szczególnie przejażdżki po zmroku, gdy droga przed saniami jest oświetlana pochodniami.

W polskich Tartach czy Bieszczadach zimą nawet osoby, które nie jeżdżą na nartach na pewno nie będą się nudzić. Na miejscu można wypożyczyć nie tylko narty, ale także rakiety śnieżne. Dobrze przygotowane trasy czekają na wytrawnych i początkujących narciarzy.

Dodaj komentarz