Jak zorganizować zwiedzanie Rzymu?

0
zwiedzanie Rzymu

Rzym to największe i najchętniej odwiedzane miasto Włoch, stolica państwa pełna atrakcji turystycznych. Jest jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie można zobaczyć w Europie i na świecie. Nie bez powodu jest określany mianem wiecznego miasta, do którego prowadzą wszystkie drogi.

Od czego zacząć zwiedzanie Rzymu?

Przyjazd do Rzymu wiąże się ze zwiedzaniem miasta z konkretnym planem. Ilość miejsc wartych zobaczenia nie pozwala na improwizację i gubienie się w wąskich uliczkach. Wizyta w Rzymie to lekcja historii na żywo. Co trzeba zobaczyć w wiecznym mieście?

  • Koloseum – największy amfiteatr świata, a właściwie jego ruiny i obowiązkowy punkt zwiedzania. Ten monumentalny obiekt, naprawdę robi wrażenie i dodatkowo jest niezwykle fotogeniczny. Chcesz kupić bilety do Koloseum?
  • Forum Romanum – czyli najstarszy rzymski plac, będący w czasach starożytnych centrum wszystkich wydarzeń.
  • Schody Hiszpańske – imponujące schody liczące 138 stopni i prowadzące z Placu Hiszpańskiego do kościoła Trinità dei Monti.
  • Fontanna di Trevi – najbardziej znana fontanna w Rzymie, będąc przy niej, koniecznie trzeba pomyśleć życzenie i wrzucić do wody monetę.
  • Panteon – starożytna świątynia z mnóstwem świetnie zachowanych elementów architektury starożytnej.
  • Piazza Navona – plac z fontanną i kościołem, w którym można podziwiać piękne freski.
  • Aventino – spokojne miejsce na wzgórzu, dawna siedziba mnichów z wieloma klasztorami.
  • Termy Karakalli – ruiny rzymskich term, które dawniej były największymi w Cesarstwie Rzymskim.
  • Kapitol – jedno z siedmiu wzgórz górujących nad miastem, na które wspiąć się można schodami stworzonymi przez samego Michała Anioła. Na szczycie można zwiedzić Muzea Kapitolińskie i podziwiać panoramę całego miasta.

Popularne dania kuchni włoskiej

Rzym trzeba zobaczyć za dnia i nocą, o każdej porze jest zupełnie innym miastem. W przerwach, między zwiedzaniem kolejnych atrakcji warto skosztować włoskiego espresso i flagowych dań kuchni włoskiej, która jest uważana za jedną z najsmaczniejszych na świecie. Być w Rzymie i nie spróbować pizzy czy spaghetti? Nie ma takiej możliwości. Dań, z których słynie tak uwielbiana przez wielu kuchnia włoska, jest wiele. Najpopularniejsze z nich to bruschetta, pasta – czyli makarony, pod każdą postacią, gnocchi, risotto, caponata czy pizza. Na deser oczywiście tiramisu, panna cotta lub cannolo.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Włochy słyną z przepysznych lodów, nazywanych tutaj gelato. Nie należy mylić lodów włoskich  z lodami z automatu, które znane są pod tą samą nazwą. Czym się wyróżniają włoskie lody? Trzeba ich spróbować, żeby się dowiedzieć. Lodziarnie są na każdym rogu i nie sposób trafić na złe lody włoskie.

Dodaj komentarz