W podróż kamperem – kupno czy wynajem?

0
W podróż kamperem – kupno czy wynajem?

Czas wakacji sprzyja turystyce. Jeżeli tylko pozwalają nam fundusze wyjeżdżamy na egzotyczne wycieczki, zamawiamy rejs statkiem wycieczkowym, czy też beztrosko opalamy się na plażach nad ciepłym morzem. Są i tacy, którzy wybierają turystykę czynna, czy wręcz obozy sprawnościowe ewentualnie surwiwal. Jednak te ostatnie odnosi się głównie do singli, ewentualnie par o takich zainteresowaniach. Na wypady rodzinne lepiej wybrać się w sprawdzone miejsca, takie które odpowiadają całej rodzinie. Pobyt z najbliższą rodziną przynosi same korzyści; rodzice mają czas dla dzieci, a dzieci mogą pobyć z rodzicami.

Rodzinne wczasy

W przypadku rodzin z dziećmi aktywny wypoczynek jest jak najbardziej wskazany. Można wspólnie jadać posiłki, zwiedzać muzea i zabytki, chodzić na długie krajoznawcze spacery. Można razem bawić się, grać w gry zespołowe i uprawiać sporty. Takie spędzanie czasu jest i przyjemne i dobre dla zdrowia.
Nieco odmienną formą rodzinnego spędzania czasu jest podróż kamperem. Kamper to duży samochód turystyczny, zbudowany celu turystyki objazdowej, zapewniający podróżującym miejsca do spania, do przyrządzania posiłków wyposażony w lodówkę, kuchenkę na gaz płynny lub inny rodzaj energii, posiadający meble i oraz łazienkę.
Jest to można powiedzieć mini dom na kółkach. Jak wiadomo samochodem dojechać można prawie wszędzie, natomiast domu wczasowego czy hotelu trzeba szukać tylko w określonych miejscach. Mając kamper oraz zrobione wcześniej zapasy żywności i wody nie musimy obawiać się, że noc zastanie nas na pustkowiu bez dachu nad głową i bez kolacji.

Oferty kupna i sprzedaży

Kampery kupują ci, którzy preferują turystykę objazdową. Wiele salonów sprzedaży oferuje na sprzedaż nowe kampery, ale można też znaleźć kampery używane w bardzo dobrym stanie. I co najważniejsze, kampery z drugiej ręki mają zdecydowanie niższą cenę.
Natomiast ci, którzy chcieliby tylko spróbować takiej formy wypoczynku mogą sobie dom na kółkach wynająć.
Wynajęcie kampera jest najlepszym sposobem na pierwszą podróż, ponieważ wszelkie formalności łącznie z ubezpieczeniem załatwi za nas firma wynajmująca. Naszym zadaniem jest tylko wybór odpowiedniej trasy i jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a na pewno świetnie będziemy się bawić. Mimio wszystko polecamy do zapoznania się z ofertą kampery sprzedaż w internecie.

Dodaj komentarz