Wyspy w Grecji – gdzie warto się wybrać?

0

Polacy bardzo chętnie wybierają Grecję, jako miejsce letniego wypoczynku. Zarówno część kontynentalna, jak i wyspy oferują wiele atrakcji i możliwość wypoczynku, kiedy podróżujemy samodzielnie i z rodziną. Która wyspa grecka najlepiej nadaje się na urlop z rodziną, a która będzie idealna dla osób szukających odrobiny wytchnienia?

Mykonos – wyspa dla imprezowiczów

Mykonos wita nas wspaniałym, niezwykle charakterystycznym dla greckiego wybrzeża widokiem – niewielkie, bielone domki z niebieskimi dachami i wiatraki. Wyspa to idealne miejsce dla osób, szukających rozrywki. Często odwiedzana jest przez młodych ludzi lubiących zabawy w klubach i na świeżym powietrzu. Zabawa trwa tutaj do samego rana. Wyspa przez cały czas tętni życiem, co pozwala znaleźć każdemu rozrywkę dostosowaną w pełni do jego potrzeb.

Farmakonisi – oaza spokoju

Farmakonisi to wyspa, prawie niezamieszkała. Według danych statystycznych żyje tutaj mniej niż sto osób. Z wyspą związana jest ciekawa historia, jakoby Juliusz Cezar w zemście za uwięzienie miał zabić wszystkich mieszkańców wyspy.

Farmakonisi to spokojna wysepka, która sprawdzi się jako miejsce wypoczynku dla osób szukających wytchnienia od zgiełku i wielkich miast. Nie ma tutaj zbyt wielu turystów, więc każdego dnia można cieszyć się niezburzonym niczym spokojem.

Santorini – malownicza wyspa

Pejzaż nabrzeża wyspy Santorini kojarzy chyba każdy z nas. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie były na tej wyspie wiedzą jak wygląda, gdyż to właśnie ona jest często przedstawiana, jako najbardziej charakterystyczne miejsce w Grecji. Proste, bielone domy, niebieskie dachy i malowniczy zachód słońca gdzieś w tle. Miasteczka na Santorini charakteryzują się wąskimi, klimatycznymi uliczkami, z których wiele schodzi wprost do morza. Jest to wyspa, która zadowoli wiele gustów turystycznych. Można tutaj wypocząć na malowniczych plażach, skosztować wybornych potraw przygotowywanych z najświeższych składników oraz spotkać ciekawych ludzi. Z pobytu na Santorini będą zadowolone również osoby lubiące aktywne formy wypoczynku. Co ciekawe wielu badaczy wiąże Santorini z mityczną Atlantydą i wysokorozwiniętymi, starożytnymi kulturami.

Tilos – wyspa dla miłośników pieszych wycieczek

Tilos to jedna z wysp, na której znajduje się idealnie zachowana przyroda śródziemnomorska. W czasie pieszych wycieczek można podziwiać unikalne okazy fauny i flory. Teren wyspy jest górzysty, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce do wypoczynku dla miłośników trekkingu i innych form aktywnego spędzania wolnego czasu.

Korfu – najpiękniejsza z Wysp Jońskich

Korfu to przede wszystkim malownicze plaże ukryte często w zacisznych zatoczkach. Jest to jedna z wysp, które polecane są na rodzinny wypoczynek. Tutejsze plaże są piaszczyste, a wody spokojne, dzięki czemu sprawdzają się do nauki pływania. W okolicznych wodach można podziwiać także piękne okazy śródziemnomorskiej, podwodnej flory i fauny. Według mitów greckich, Korfu to ostatni przystanek Odyseusza w jego długiej podróży do domu.

Kos – wyspa u styku kultur

Kos należy do wysp, które są popularne, jednak wybiera ją mniej ludzi niż np. Kretę czy Korfu, dlatego jest tu nieco spokojniej. Z uwagi na swoje położenie jest idealnym miejscem na bazę wypadową, gdy w czasie urlopu chcemy skorzystać z wycieczek fakultatywnych np. do Turcji.

Dodaj komentarz