Wakacje u Turcji – Ciekawe miejsca na wycieczki faktultatywne

0

Wyobraźmy sobie taką sytuację, kupujemy wycieczkę do Turcji w biurze podróży. Wszystko przebiega zgodnie z planem, jedziemy na lotnisko, wylatujemy z Polski i po kilku godzinach lądujemy w Turcji. Następnie transfer do hotelu, meldunek i … no właśnie i co dalej. Na początku na pewno udamy się na plażę, nad basen lub do baru, później na obiad lub kolację (w zależności od pory dnia o której przyjedziemy). Po kilku dniach przychodzi refleksja – a może by tak coś zwiedzić, poznać kulturę i codzienne życie Turków? Na pewno warto, a w tym celu powinniśmy kupić wycieczkę fakultatywną do Turcji, dzięki której będziemy mogli zwiedzić najbardziej atrakcyjne miejsca w kraju.

Spędzając wakacje w Turcji mamy możliwość bardzo dużego wyboru wycieczek fakultatywnych. Dokładniejsze dostępne opcje zależą od części kraju, w której spędzamy wakacje. Dlatego też planując swój urlop, warto dużo wcześniej zaplanować plan zwiedzania, a przynajmniej wybrać region w którym będziemy chcieli nie tylko wypoczywać, ale i zwiedzać.

Jeśli chodzi o najbardziej ciekawe i popularne wycieczki fakultatywne w Turcji, to bez zastanowienia możemy wymienić tutaj wycieczki do Pamukkale oraz Kapadocji. Gdzie są obie te miejscowości/regiony i dlaczego warto kupić tam wycieczkę?

Pamukkale czyli Bawełniana Twierdza to jest na pierwszym miejscu pod względem liczby osób, które kupują wycieczkę fakultatywną w to miejsce. Zwiedzając Pamukkale możemy zobaczyć jak przez wieki wypływająca z gorących źródeł woda, bogata w związki wapnia i dwutlenek węgla, ochładzała się na powierzchni. Przy tym zdarzeniu wytrącał się z wody węglan wapnia, który uformował malownicze białe nacieki. Całość wygląda jak piękne białe schody, stąd właśnie miejscowość nazywana jest także jako wapienne tarasy.

Z kolei wycieczka fakultatywna do Kapadocji oferuje nam z możliwość zwiedzenia historycznej krainy położonej w Tureckiej Anatolii. Możemy tutaj podziwiać bardzo malownicze podziemne miasto oraz kościoły wykute w tufowych skałach. Wycieczka taka trwa przeważnie dwa dni, za dodatkową opłatą, możemy drugiego dnia rano wznieść się balonem i podziwiać piękny zachód słońca.

To tylko dwie wycieczki fakultatywne, jakie warto wykupić spędzając wakacje w Turcji. Kraj ten oferuje jednak dużo więcej bardzo ciekawych miejsc i budowli, które warto zobaczyć aby mieć co wspominać po powrocie z wakacji do domu.

Dodaj komentarz