Wycieczka do Paryża – co warto tam zobaczyć?

0

Nie bez powodu Paryż uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Panuje tam niepowtarzalna atmosfera, która sprawia, że pobyt w tym mieście jest czystą przyjemnością. Podczas wizyty w stolicy Francji nie ma możliwości, aby ktokolwiek się nudził. Miasto to pełne jest pięknych zabytków oraz ciekawych atrakcji dla dorosłych, oraz najmłodszych. Zobacz, co warto zobaczyć na wycieczce w Paryżu i czym najbardziej przyciąga to miasto.

Wieża Eiffla

Myśląc o Paryżu, większość osób z pewnością widzi przed oczami wieżę Eiffla. Jest to symbol tego miejsca, który mocno wpłynął na rozpoznawalność stolicy Francji. Wieża jest wizytówką Paryża i nie sposób jest jej nie zauważyć, będąc w tym miejscu. Została zbudowana specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku i miała upamiętniać setną rocznicę rewolucji francuskiej. Na Wieży Eiffla dostępne są trzy poziomy z punktami widokowymi. Warto odwiedzić najwyższy z nich, aby podziwiać panoramę, jaka rozprzestrzenia się z tego miejsca.

Luwr

Luwr jest jednym z największych muzeów na świecie i można tam znaleźć wiele najbardziej znanych dzieł sztuki. Jest to miejsce zarówno dla miłośników sztuki, jak i dla osób, które chcą zobaczyć jeden z najbardziej znanych obiektów w całej Francji. Luwr został wybudowany w 1190 roku i pełnił funkcję twierdzy obronnej. Około 200 lat później został on przekształcony, na rezydencję królewską i taką funkcję spełniał do XVII wieku. Dopiero po przeniesieniu siedziby królewskiej do Wersalu Luwr został miejscem, w którym znajdują się dzieła najbardziej znanych artystów.

Ogród Luksemburski

Jeśli chcesz chwilę odpocząć od zwiedzania zabytków, to możesz odwiedzić Ogród Luksemburski. To 23-hektarowy obszar, w którym nie brakuje zieleni oraz pięknych widoków. Ogród został zaprojektowany w 1612 roku na życzenie królowej Marii Medycejskiej. Podobno zaangażowała się ona w rozwój parku do tego stopnia, że własnoręcznie posadziła ponad 2 tysiące wiązów! Dzisiaj jest to jedno z najchętniej wybieranych przez Paryżan miejsc, w którym spędzają czas wolny.

Dodaj komentarz