Kiedy jechać do Tajlandii, żeby dobrze się bawić?

0

Azja dla wielu Polaków jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem podróży, zwłaszcza z powodu relatywnie niskich cen i pięknej pogody. Jednym z krajów, który cieszy się coraz większą popularnością jest Tajlandia. W teorii można ją odwiedzać przez cały rok. Są jednak takie terminy, w których urlop tam mógłby być mało komfortowy dla europejskiego turysty. Wobec tego kiedy jechać do Tajlandii, żeby trafić na najlepsze możliwe warunki? Ile to będzie kosztowało i co można tam robić?

Najlepsza pora na odwiedzenie Tajlandii

Na wakacjach zwykle chcemy, żeby było jak najcieplej, aby móc nie drżeć z zimna, a relaksować się, opalać czy pływać. Jeśli jest zimniej niż oczekiwaliśmy, gorzej się bawimy. Działa to także w drugą stronę. Chociaż z roku na rok bite są rekordy temperatury w Europie, to wciąż nie nawykliśmy do aż tak ekstremalnych upałów. W Tajlandii w niektórych miesiącach temperatura dobija regularnie nawet do 40 stopni Celsjusza. Pobyt tam w tym czasie może więc być skrajnie niekomfortowy dla Polaka. Z tego powodu lepiej unikać tego kraju od marca aż do maja. Dodatkowo należy zdać sobie sprawę, że Tajlandia jest bardzo deszczowa, a nic tak nie rujnuje urlopu jak opady deszczu. Utrudnione jest zwiedzanie, a o plażowaniu można pomarzyć. Największe opady notuje się od czerwca do października. Jak można zauważyć wobec tego zauważyć, większa część roku jest w Tajlandii bardzo niekorzystna dla turystów. Tak naprawdę za dobrą porę na wyjazd w te strony można uznać jedynie czteromiesięczny okres od listopada do lutego. Wtedy to deszcz nie powinien nam sprawiać zbyt dużych problemów, a temperatura chociaż wciąż będzie wysoka, to znacznie łatwiej będzie ją znieść.

Ile kosztuje wycieczka do Tajlandii

To oczywiście zależy od tego, ile osób ma ona obejmować, na jak długo i z usług którego biura podróży skorzystamy. Cena z pewnością będzie najwyższa podczas wcześniej wspomnianych miesięcy najbardziej korzystnych klimatycznie. Wtedy też do tego kraju zjeżdżają się tłumy turystów z całego świata. Mimo wszystko koszt takiej wycieczki nie powinien być dla Polaka astronomiczny, a rekompensuje go w pełni ilość atrakcji, które Tajlandia oferuje.

Co zwiedzić w Tajlandii

Przede wszystkim polecane jest zobaczenie jej stolicy, a więc Bangkoku. W mieście tym możemy nie tylko zwiedzić liczne zabytkowe świątynie i budynki, ale także zjeść autentyczne tajlandzkie jedzenie uliczne i doświadczyć bogatego życia nocnego Bangkoku. Z pewnością to, co tam zobaczymy (a przynajmniej w ścisłym centrum) będzie mocno kontrastowało z szarą polską rzeczywistością. Poza tym warto odwiedzić także ruiny chociaż kilku z porozrzucanych po całym kraju miejsc kultu. Chociaż wiele z nich zachowało się jedynie częściowo, wciąż ich monumentalność może na niejednym zrobić piorunujące wrażenie.

To, kiedy jechać do Tajlandii, żeby dobrze się bawić już wiemy, chociaż oczywiście jeśli deszcz czy ciepło nam niestraszne, podróżować w te rejony możemy cały rok. Tak czy inaczej niewątpliwie jest to kraj warty zobaczenia.

Dodaj komentarz