Trzy miejsca w polskich górach, które trzeba zobaczyć!

0

Trzy miejsca w polskich górach, które trzeba zobaczyć!

Piesze wędrówki po górach to świetna forma aktywnego wypoczynku. Pozwalają odetchnąć zdrowym, czystym powietrzem i zapomnieć o codziennych troskach. Dla gór sezon nigdy się nie kończy, są piękne o każdej porze roku. Polska to jeden z tych krajów, gdzie górskie krajobrazy naprawdę zapierają dech w piersiach. Każde pasmo górskie niesie za sobą coś wyjątkowego, ale są trzy takie miejsca, które zobaczyć po prostu trzeba.

Top 3 miejsca – które musisz zobaczyć.

Hala Gąsienicowa – przepiękna tatrzańska trasa, którą dojdziemy do schroniska Murowaniec na poziom 1500 m n.p.m. Na szczyt możemy dotrzeć szlakiem żółtym albo niebieskim, z których zdecydowanie bardziej imponujący jest ten pierwszy, prowadzący przez Dolinę Jaworzynkową. W tej wędrówce każdy znajdzie coś dla siebie: podczas wspinaczki czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki na słynny Giewont z wyraźnie widocznym krzyżem, ale również na Świnicę czy Kozie Wierchy. Po około dwugodzinnym spacerze dotrzemy do schroniska, pięknego kamiennego budynku, który powstał prawie sto lat temu. Na spragnionych dalszej wędrówki czeka Czarny Staw Gąsienicowy, do którego dotrzemy w kolejne czterdzieści minut, tuż po tym, jak posilimy się przepyszną kwaśnicą podawaną w schronisku. Czarny Staw Gąsienicowy znajduje się na wysokości1600 m n.p.m, zatem nawet w bardzo ciepłe majowe dni możemy obserwować wyższe partie Tatr pokryte śniegiem. Dla śmiałków to też dobra baza wypadowa w Tatry Wysokie i na przełęcz Zawrat. Tę trasę koniecznie trzeba przejść przynajmniej raz w życiu!

Góry Sowie – prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają tajemnice, historię i wędrówki po lesie. Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych na Dolnym Śląsku. W tym miejscu czekają na nas nie tylko góry, ale wszystkie ich tajemnice. W Górach Sowich mieszka ogromny kawałek historii Polski. Podczas II wojny światowej Niemcy zbudowali w górach sieć tuneli. Dzisiaj możemy je podziwiać i spróbować dowiedzieć się, dokąd prowadzą i do czego miały służyć. Podczas wędrówki po tych górach z pewnością dotrzemy również do słynnego Zamku Książ, który pamięta bardzo stare czasy, ale ma swoje miejsce również w historii II wojny światowej, ponieważ przez jakiś czas był szykowany na siedzibę samego Adolfa Hitlera. I chociaż Führer ostatecznie do Książa nie dotarł, miejsce to nadal nosi w sobie wiele tajemnic. Jest to jeden z trzech największych zamków w Polsce, zaś ze wzgórza, na którym stoi, rozciąga się piękna panorama.

Szczyt Sokolicy – miejsce w Pieninach, które jest jedną z najciekawszych atrakcji gór polskich gór. Szczyt wznosi się na wysokość 747 m n.p.m., a jego nazwa wzięła się od sokołów, które niegdyś miały tutaj swoje gniazdo. Kiedy wejdziemy na Sokolicę, zobaczymy przepiękny krajobraz z Dunajcem i Pieninami w roli głównej, a w oddali dostrzeżemy również imponujące Tatry Bielskie i Wysokie. W całym krajobrazie równie słynna, jak piękna jest również reliktowa sosna, która rośnie pod samym szczytem Sokolicy. Zdecydowanie warto wybrać się w Pieniny również po to, by móc skorzystać ze spływu Dunajcem. Są najbardziej znanymi w Polsce górami, zaraz po Tatrach. Chętnie odwiedzają je turyści, dzięki czemu miejsce cieszy się świetną komunikacją i infrastrukturą. Najważniejsze jednak są przepiękne widoki, czyste powietrze i bliskość natury. Miejsce niezapomniane!

Dodaj komentarz