Ciekawe miejsca nad polskim morzem, które trzeba odwiedzić

0

Ciekawe miejsca nad polskim morzem, które trzeba odwiedzić

Morze Bałtyckie jest zdecydowanie zimniejsze niż morza znajdujące się na południu Europy. Najchętniej odwiedzane jest latem, kiedy słońce i pogoda pozwalają na to, by móc popływać w jego wodach i odpocząć na plażach, które należą do jednych z najpiękniejszych w Europie. Jednak nie tylko lato jest dobrą porą roku na to, by odwiedzić wybrzeże, ponieważ kryją się na nim miejsca, które możemy zwiedzać również poza sezonem. Co warto zobaczyć nad Morzem Bałtyckim?

Top 3 miejsca nad polskim morzem.

Półwysep Helski – słynny ” cypelek” charakterystyczny dla kształtu Polski na mapie. Półwysep jest niezwykle wąski, w “najszczuplejszych” miejscach nie przekracza kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu możemy w kilka minut przejść z plaży Zatoki Puckiej na plażę otwartego morza. Na Helu możemy odwiedzić latarnię morską i wdrapać się na jej szczyt, by stamtąd podziwiać przepiękne widoki. Jednym z najciekawszych miejsc Helu jest również Muzeum Obrony Wybrzeża. Na początku II wojny światowej, która właśnie od wybrzeża się zaczęła, Półwysep Helski niewielką liczbą żołnierzy bronił się przez 32 dni i to właśnie muzeum upamiętnia. Kolejną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, jest fokarium, gdzie można podziwiać zwierzęta, których w Polsce próżno szukać na wolności. Hel to także świetne miejsce dla tych, którzy chcieliby nauczyć się surfować. Niewątpliwie to jedno z najciekawszych miejsc nad Morzem Bałtyckim.

Kołobrzeg – królestwo Wybrzeża Zachodniego. Jedna z najbardziej popularnych miejscowości, w której możemy nie tylko plażować i korzystać z morskich kąpieli, ale i ciekawie spędzić czas przy mniej korzystnej aurze. Znajduje się tutaj molo, którym możemy się przespacerować, piękne bulwary nad samym morzem, które podczas sezonu tętnią życiem, a także latarnia morska, która jest udostępniona dla zwiedzających i możemy z niej podziwiać krajobraz. Warto również wybrać się do tutejszego oceanarium. Kołobrzeg może pochwalić się również muzeum 6D, które jest jedyną tego typu atrakcją w Europie. Znajduje się tutaj także niewielki port, w którym możemy wykupić rejs statkiem i wyruszyć w wody Bałtyku. Kołobrzeg słynie także czystych i szerokich plaż.

Słowiński Park Narodowy – zdaniem wielu jeden z najciekawszych parków krajobrazowych w Polsce. Nie samo Morze Bałtyckie jest tutaj największą atrakcją, ale jego otoczenie. Unikalne wydmy, których widok zapiera dech w piersiach. Najbardziej znanym miejscem w Słowińskim Parku Narodowym są ruchome wydmy. Dlaczego ruchome? Współpracują tutaj morze i wiatr: najpierw piasek jest przez morze wyrzucany, by następnie razem z wiatrem przenieść się na Mierzeję Łebską. Zdecydowanie warto dokonać niewielkiej wymaganej opłaty, aby móc podziwiać cuda, które na naszych oczach czyni natura. Warto dodać, że wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy pas ruchomych wydm w Europie, które nazywane są również nazywane “polską Saharą”.

Wybrzeże Morza Bałtyckiego w niczym nie ustępuje plażom mórz z południa Europy. Często nawet próżno szukać tam atrakcji, które znajdziemy nad Bałtykiem. Dlatego jest to jedno z miejsc, w które zdecydowanie warto się wybrać!

Dodaj komentarz