Wakacje nad morzem czy w górach?

0

Przed nami okres wakacyjny i urlopowy, na który z pewnością wszyscy czekali z utęsknieniem. W końcu będzie można zapomnieć o codziennych obowiązkach, stresach związanych z pracą i chociaż przez chwilę po prostu odpocząć. Jednak gdzie najlepiej wypoczywać?

Wakacje w górach, czyli aktywny wypoczynek

Ja osobiście zawsze byłem zwolennikiem aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Leżenia plecakiem na plaży nie do końca wpisywało się w moja definicję wypoczynku. Na całe szczęście Polska dostarcza nam atrakcji i górskich i morskich. Jeżeli chodzi o góry to wybór mamy całkiem spory, zaczynając od stosunkowo łatwych i przyjemnych gór Stołowych, a kończąc na poszarpanych skalnych turniach Tatr Wysokich. Jednak bez względu na nasz cel musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy poruszaniu się po górskich szlakach. Z pewnością słyszeliście o wypadkach w górach, które kończyły się nawet śmiercią, a często spowodowane było to zwyczajną głupotą. Czy wyobrażacie sobie wychodzenie w góry w klapkach? To niestety nie jest kiepskim żartem, a zdarza się zastraszająco często. Nie popełniajcie takich błędów i przygotujcie się przed wyruszeniem na szlak.

Gorący odpoczynek nad morzem

Po drugiej stronie naszych ulubionych miejsc urlopowych jest oczywiście morze Bałtyckie. Co prawda Polacy coraz częściej wybierają wyjazdy za granicę, jednak nadal nasze plaże tętnią życiem w okresie wakacyjnym. Czy jednak wynika to z niskich cen? Niestety nie. Z danych dotyczące poziomu cen w nadmorskich kurortach wynika, że Polska już dawno dogoniła Europę. Nie przeszkadza to jednak naszym rodakom, aby okupować plażę i z lubością łapać każdy, najdrobniejszy promyk słońca. Nawet jak pogoda nie do końca na to pozwala.

Jeżeli wybieracie się nad morze to koniecznie musicie pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku, a co za tym idzie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wchodzenie do wody po alkoholu nie jest niczym “cool”, a stwarza realne ryzyko, że te wakacje będą naszymi ostatnimi. Podobnie jak w przypadku wakacji w górach, tak i nad morzem nie popełniajcie głupich błędów, które mogą skończyć się bardzo przykro.

To gdzie na te wakacje?

Bez znaczenia gdzie najważniejsze, że to wakacje 🙂 Pamiętajcie, że to jedyny czas w roku, aby odpocząć i nie martwić się codziennymi sprawami. One nie uciekną i spokojnie mogą poczekać na nasz powrót po urlopie. Wypoczywajcie i pamiętajcie o zachowaniu zdrowego rozsądku we wszystkim co robicie!

Dodaj komentarz