Wycieczka w Bieszczady – co warto tam zobaczyć?

0

Polska pełna jest wyjątkowych zakątków, a jednym z nich są Bieszczady, do których co roku przybywa coraz więcej turystów. To jedno z miejsc, które powinno znaleźć się na Twojej liście wakacyjnych kierunków. Zobacz, co warto zobaczyć w Bieszczadach i co mają nam do zaoferowania tamtejsze strony.

Dolina Sanu

Ten zakątek jest uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Bieszczadach, więc koniecznie musisz się tam wybrać. To długi, odludny obszar, który zachwyca o każdej porze roku, jednak najpiękniej wygląda wiosną i latem, gdy przyroda budzi się do życia. Cisza i spokój, który tam panuje, sprzyja relaksowi można, choć na chwilę zapomnieć tam o codziennych obowiązkach. Wycieczkę po dolinie warto rozplanować sobie na kilka dni, ponieważ teren jest na tyle duży, że nie uda Ci się go dokładnie zwiedzić podczas jednej wędrówki.

Chatka Puchatka

To najwyżej położone w Bieszczadach schronisko dla przyjezdnych, które znajduje się na Połoninie Wetlińskiej na wysokości 1228 m n.p.m. Nie jest to jednak miejsce dla osób, które cenią sobie wygodę albo przynajmniej podstawowe udogodnienia takie jak bieżąca woda. W Chatce Puchatka ze względu na wysokość, na której się znajduje, nie znajdziemy prądu ani nawet kanalizacji. Można tam za to wypić kawę lub herbatę i zjeść własny posiłek. Ze względu na niskie standardy sanitarne schronisko przez dłuższy czas było całkowicie zamknięte. Podobno w 2020 roku ma nastąpić gruntowny remont Chatki Puchatka.

Park Gwiezdnego Nieba

Osoby, które na co dzień mieszkają w centrum miasta, z pewnością długo nie widziały gwieździstego nieba. Będąc w Bieszczadach, masz doskonałą okazję do tego, aby przyjrzeć się niebu, które pełne jest gwiazd. Ten park to idealne miejsce do tego, aby podziwiać gwiazdy i planety.

Solina

Jezioro Solińskie pokochają wszyscy miłośnicy sportów wodnych https://trip4u.pl/. Można tam popływać na statku, wypożyczyć kajak, rower wodny lub żaglówkę. Każdy bez problemu znajdzie aktywność, na którą ma akurat ochotę. Nad brzegiem można się zrelaksować i złapać trochę promieni słońca. W sezonie jest tam bardzo dużo turystów, dlatego warto przyjść nad jezioro jak najwcześniej.

Tarnica

To najwyższy szczyt w Bieszczadach, który ma wysokość 1346 m n.p.m. Prowadzą tam dwa szlaki – krótszy i dłuższy. Wędrówka nie powinna nam zająć więcej niż 3 godziny, a widok, który można podziwiać ze wzniesienia, jest naprawdę wyjątkowy. Jeśli tylko dopisze Ci pogoda, to będziesz miał okazję oglądać Bieszczady skąpane w promieniach słońca. To widok, który wart jest każdego wysiłku włożonego w podróż na samą górę.

Dodaj komentarz