Co robić w razie awarii samochodu?

0
pomoc drogowa Świecko Słubice

Jakkolwiek byśmy nie dbali o nasz samochód, wciąż jest to tylko maszyna. Nawet jeśli dbamy o odpowiedni poziom oliwa, stan klocków hamulcowych i na bieżąco monitorujemy, czy z silnikiem nie dzieje się nic złego, nie gwarantuje to, że nigdy podczas jazdy nie przydarzy nam się awaria. Czasami może to być coś prostego, z czym poradzimy sobie być może nawet sami (na przykład przebita opona). W wielu przypadkach może się jednak okazać, że naprawa będzie ponad nasze możliwości. Wtedy przyda nam się bez wątpienia całodobowa pomoc drogowa Świecko https://www.laweta-swiecko.com.pl/. Tak czy inaczej, co powinniśmy zrobić, jeśli w naszym aucie zajdzie awaria?

Zatrzymaj i zabezpiecz pojazd

Jeśli silnik naszego pojazdu zgaśnie lub auto zacznie wydawać niepokojące dźwięki, możemy czuć pokusę, aby zatrzymać się dopiero po dojechaniu do najbliższej stacji paliw lub skontrolować sytuację już w domu. Nie jest to jednak dobra decyzja. Należy pamiętać, że utrata kontroli nad pojazdem czy jego awaria na środku drogi może łatwo doprowadzić do wypadku. Wobec tego jak tylko zauważymy coś niepokojącego i pojawi się taka możliwość, powinniśmy natychmiast zjechać na pobocze. Zanim jednak zaczniemy grzebać pod maską, ważne jest odpowiednie oznaczenie naszego samochodu, tak, aby nie stanowił zagrożenia dla innych kierowców. Jest to szczególnie istotne, jeśli widoczność jest słaba (późna pora, duża ilość mgły, silne opady deszczu) lub znajdujemy się w niedalekiej odległości od zakrętu. Koniecznie powinniśmy ustawić obok pojazdu trójkąt ostrzegawczy, a także włączyć światła pozycyjne lub awaryjne.

Wezwij pomoc

Jeśli usterka nie jest drobna i nie jesteśmy pewni, że bez problemu naprawimy ją sami, nie warto ryzykować i tylko jeszcze bardziej pogorszyć problemu. Pomoc drogowa Świecko Słubice odholuje nasz pojazd, a w niektórych przypadkach będzie w stanie także dokonać naprawy na miejscu. Nie jest to wcale tak droga usługa, jak wielu by się spodziewało. Na obszarze miejskim często firmy oferują z góry ustaloną stawkę, zaś jeśli do awarii doszło poza miastem, wszystko będzie zależało od tego, ile kilometrów trzeba będzie pokonać. Pomoc drogowa 24h/7 Świecko będzie nam w stanie pomóc o każdej porze dnia i nocy, więc nie utkniemy na dłuższy czas w żadnym lesie czy polu. Jeśli mamy polisę AC, warto także sprawdzić, czy być może nie oferuje nam ona darmowego holowania we współpracy z określonymi firmami.

W przypadku awarii na drodze absolutną podstawią jest zadbanie o bezpieczeństwo pojazdu. W dalszej kolejności rozwiązać sprawę pomoże nam pomoc drogowa Świecko Słubice, która szybko i sprawnie odtransportuje pojazd do wybranego warsztatu.

Dodaj komentarz