Co warto wiedzieć o holowaniu auta

0
auto pomoc Słubice

Choć holowanie auta z pozoru może wydawać się proste, to może nam to sprawić więcej problemów, niż nam się wydaje. Nawet najbardziej doświadczony kierowca może spowodować kolizję lub doświadczyć awarii samochodu. Skutkiem takiego zdarzenia może być konieczność odwiezienia auta na lawecie lub na lince holowniczej. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można holować auto ze znajomym i czasem konieczna będzie auto pomoc Słubice, która bezpiecznie odwiezie samochód do mechanika. Zobacz, co warto wiedzieć o holowaniu i kiedy lepiej jest skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Kiedy holować, a kiedy lepiej zrezygnować?

Wiele kierowców w pierwszej kolejności próbuje samodzielnie poradzić sobie z problemem, jaki przydarzył im się na drodze. Holowanie na lince wraz z życzliwym kierowcą lub dobrym znajomym może wydawać się tańsze niż auto pomoc Słubice, ale nie zawsze jest bezpieczna, a nawet dozwolona. Holować samodzielnie można jedynie w ściśle określonych przypadkach, a nie kiedy nam się to podoba. Jeśli chcesz uniknąć mandatu i bezpiecznie odstawić swoje auto w miejsce, w którym ktoś się nim zajmie, to musisz znać podstawowe zasady, których należy przestrzegać.

Po pierwsze, jeśli Twój samochód uległ awarii na autostradzie, to zapomnij o tradycyjnym holowaniu z wykorzystaniem linki i drugiego auta. Grozi za to mandat, a na autostradzie zepsuty samochód może odholować jedynie profesjonalna pomoc drogowa np. pomoc drogowa Świecko Słubice.
auto pomoc SłubicePo drugie holować na lince można jedynie samochody, które są, choć częściowo sprawne. Nie można holować auta z niesprawnym układem hamulcowym, kierowniczym lub oświetleniem. Grozi za to mandat i możemy dodatkowo spowodować niebezpieczną sytuację na drodze, która zagraża nie tylko holującemu i holowanemu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Po trzecie podczas holowania auta należy przestrzegać limitów prędkości. W terenie zabudowanym wynosi on 30 km/h a poza nim 60 km/h. Przekroczenie ich grozi oczywiście mandatem, a dodatkowo zagraża życiu i zdrowiu osób, które zajmują się holowaniem auta. Należy pamiętać, że holowanie wcale nie należy do łatwych zadań i wykonywane przez osoby niedoświadczone może spowodować więcej strat niż pożytku.

Po czwarte nie każdy samochód można holować. Lepiej zrezygnować z holowania na lince samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Specyficzny układ przekładni mógłby zostać uszkodzony podczas tradycyjnego holowania a jego napraw kosztowałaby nas więcej niż holowanie 24h Słubice. Czasem lepiej nie próbować zaoszczędzić mimo wszystko, bo możemy spowodować gorsze usterki, które będą bardzo drogie w naprawie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://www.pomoc-drogowa-slubice.com.pl/ laweta Niemcy Słubice.

Dodaj komentarz