Kiedy może się przydać pomoc drogowa?

0

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby posiadanie (i użytkowanie) prawa jazdy przez kilkadziesiąt lat w którymś momencie nie zaowocowało jakimś incydentem na drodze. Nie chodzi tu tylko o wypadki, stłuczki i kolizje, ale też na przykład niespodziewane i poważne awarie. Jakkolwiek nie staralibyśmy się tego uniknąć, nie wszystko na drodze zależy od nas. Nie jesteśmy w stanie przecież zapobiec temu, że inny kierowca jedzie nietrzeźwy, czy że pada silny deszcz. W takich przypadkach nie zawsze będziemy sobie w stanie poradzić sobie sami. Często pomoc drogowa 24h Świecko kojarzy nam się tylko z lawetą, ale nie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że oferuje ona także inne usługi.

Wobec tego kiedy może nam się przydać pomoc drogowa?

Transport pojazdu do mechanika

Jest to najbardziej oczywista usługa oferowana przez auto pomoc Świecko, ale warto o niej wspomnieć. Z tej opcji skorzystamy, kiedy po wypadku nasz pojazd w ogóle w żaden sposób nie nadaje się do dalszej jazdy (wtedy też przyda nam się laweta Świecko 24h) lub kiedy nie da się nim bezpiecznie wrócić na drogę, ale ma działające hamulce, układ kierowniczy i światła (w takim wypadku można zastosować holowanie na lince holowniczej). Musimy pamiętać, że jeśli w wypadku nikt nie został ranny, naszym pierwszym działaniem powinno być usunięcie pojazdu z drogi, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych kierowców. Co ciekawe, coraz częściej pomoc drogowa oferuje poza odholowaniem auta także dostarczenie pojazdu zastępczego.

Drobne naprawy i inne usługi

auto pomoc ŚwieckoJeśli mamy na drodze problemy z przebitą oponą czy akumulatorem, a sami nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, może okazać się, że nasz problem będzie mogła rozwiązać pomoc drogowa. Usługa nie powinna być droga, a dzięki temu obejdzie się bez holowania i bez problemu będziemy mogli kontynuować jazdę. Ponadto niektóre firmy oferujące pomoc drogową zajmują się także dostarczaniem paliwa w wypadku, kiedy nagle go nam zabrakło, a na przykład znajdujemy się w dużej odległości od najbliższej stacji paliw. Nie każdy ma możliwość poproszenia znajomego czy członka rodziny w takim przypadku o pomoc i dowiezienie paliwa w kanistrze, zwłaszcza jeśli przebywa poza miejscem zamieszkania.

Jak się okazuje, auto pomoc Świecko jest nam w stanie pomóc nie tylko wtedy, kiedy nasz pojazd trzeba koniecznie odholować, czy to do mechanika, czy to do domu. Także w wielu innych przypadkach warto będzie skorzystać z jej usług, co na szczęście można to zrobić o każdej porze dnia i nocy.

Artykuł powstał we współpracy z pomoc drogowa autostrada Świecko https://www.laweta-swiecko.com.pl/.

Dodaj komentarz