Czy osoba bezrobotna może wziąć pożyczkę?

0

Aktualna sytuacja spowodowana koronawirusem sprawiła, że wiele osób musiało zawiesić prowadzenie swojej działalności lub straciło pracę na etacie. Nie ma co ukrywać, że jest to sytuacja podbramkowa, szczególnie jeśli nie mieliśmy żadnych oszczędności, a musimy zapłacić comiesięczne rachunki, kupić żywność i opłacić inne potrzeby. Z tego powodu część osób decyduje się na wakacje kredytowe, a pozostali bardzo intensywnie myślą nad kredytem gotówkowym, który pomoże przetrwać im ten trudny okres. Co jednak w sytuacji, gdy jesteśmy bezrobotni? Czy banki lub firmy pożyczkowe udzielają swoich produktów finansowych osobom, które straciły pracę i nie mają udokumentowanych stałych dochodów https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/?

Kredyt i pożyczka dla bezrobotnych – gdzie szukać?

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu jest banalnie proste. Bardzo często dodatkowe pieniądze można otrzymać bez wychodzenia z domu, poprzez złożenie wniosku online. Jeśli chodzi o kredyt dla bezrobotnych w tradycyjnym banku, to sprawa jest skomplikowana. Osoby, które nie mają udokumentowanego stałego dochodu oraz mają niską zdolność kredytową, są najczęściej dyskwalifikowane przez banki. Takie osoby negatywnie przechodzą analizę zdolności kredytowej, a przez brak stałej pracy stają się „ryzykownym” klientem. Oznacza to, że kredyt w banku dla osób bezrobotnych jest praktycznie niemożliwy i żadna placówka nie zaryzykuje udzielenia pieniędzy osobie, która nie zarabia legalnie. Stałe dochody to jedna z podstawowych rzeczy, która daje bankowi gwarancję, że kredytobiorca spłaci na czas swój dług.

Jak sytuacja wygląda w firmach pożyczkowych? Czy pożyczka gotówkowa dla bezrobotnych jest możliwa? Jak wiadomo, prywatne firmy podchodzą do oceny zdolności kredytowej liberalniej niż tradycyjne banki. W internecie można spotkać się z ofertami pożyczkodawców, którzy oferują pieniądze osobom bez zdolności kredytowej lub nawet ze złym BIK. Co prawda zazwyczaj są to produkty odpowiednio droższe niż te, które znajdziemy w bankach, a kwota, jaką możemy uzyskać w taki sposób, jest raczej niewielka. Zaletą jest jednak to, że nawet bez udokumentowanych dochodów jesteśmy w stanie uzyskać dodatkowe pieniądze. Jeśli interesuje Cię taki produkt, to zajrzyj do internetowych rankingów pożyczek dla bezrobotnych. Dopasuj czas spłaty oraz wysokość pożyczki do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Pamiętaj też o dodatkowych kosztach, które także będziesz musiał spłacić.

Dodaj komentarz