Kredyt oddłużeniowy – sposób na poprawienie swojej sytuacji finansowej

0
kredyt oddłużeniowy

Trudna sytuacji finansowa często zmusza nas do tego, aby podejmować radykalne środki. Jednym z nich może być wzięcie kredytu oddłużeniowego. W swoim zamyśle ma on pomóc nam w wyjściu z długów oraz odciążyć domowy budżet. W momencie, gdy zaciąganie kolejnych pożyczek i kredytów jest niemożliwe, a Ty nie wiesz jak uporać się z narastającymi długami, to właśnie kredyt oddłużeniowy może okazać się ostatnią deską ratunku. Pomoże Ci on uregulować przeterminowane zobowiązania i wyjść z pętli długów. Na czym polega kredyt oddłużeniowy i jak może Ci pomóc poprawić sytuację finansową? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt oddłużeniowy i kto może z niego skorzystać?

Ten produkt finansowy skierowany jest przede wszystkim do osób, które mają duże trudności w uzyskaniu innych kredytów i nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Często z powodu nieprzewidzianych problemów np. przez utratę pracy, mogą pojawić się trudności w spłacie rat, które do tej pory nie stanowiły dla nas większego problemu. Kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ służy do tego, aby uregulować ciążące na nas zobowiązania finansowe. Aby to zrobić, należy pozyskać nowy kredyt, którym uregulujemy swoje długi. W ten sposób nie musisz przejmować się spłatą kilku różnych zobowiązań. Spłata kilku rat co miesiąc nie będzie już Twoim problemem. Do regulowania zostanie Ci tylko jedna, niższa rata, która nie obciąża Twojego budżetu w dużym stopniu. Mechanizm działania takiego kredytu nie jest więc bardzo skomplikowany.

Dzięki temu zobowiązaniu poprawiasz swoją sytuację finansową i utrzymujesz ją na względnie bezpiecznym poziomie. Kluczowe jest jednak dopasowanie raty nowego kredytu do swoich możliwości, aby znów nie dopuścić do nerwowej sytuacji.

Kredyt oddłużeniowy a zdolność kredytowa

Tak jak podczas ubiegania się o jakikolwiek inny kredyt, tak w przypadku kredytu oddłużeniowego weryfikacji zostanie poddana Twoja zdolność kredytowa. Procedura wygląda podobnie, jak w przypadku innych kredytów. Dlatego bank weźmie pod uwagę Twoją historię kredytową oraz informacje zawarte w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli nie masz najlepszej zdolności kredytowej, to konieczne może okazać się zabezpieczenie nowego kredytu. Nie wystarczą jedynie dochody, konieczne może okazać się poręczenie kredytu. Zwiększy to Twoją zdolność kredytową i szanse na otrzymanie pieniędzy, które pomogą Ci wyjść z długów. Kredyt oddłużeniowy bez zabezpieczeń możliwy jest tylko, gdy kwota kredytu osiąga nieduże sumy. A także gdy Twoja zdolność kredytowa nie jest jeszcze nadszarpnięta przez opóźniania w spłatach rat.

Dodaj komentarz