Jak działa kredyt inwestycyjny dla firm?

0

Nie każda firma posiada wystarczające środki, aby dokonywać inwestycji. W wielu przypadkach właśnie z tego powodu właściciele firm decydują się na wzięcie kredytu. Z jego pomocą można kupić wszystko, co najpotrzebniejsze i tym samym rozwinąć firmę. Najkorzystniejszym rozwiązaniem może okazać się kredyt inwestycyjny dla firm. Zobacz, na czym on polega i kto może go otrzymać.

Czym jest kredyt inwestycyjny dla firm?

Jest to kredyt, który przedsiębiorca może przeznaczyć na sfinansowanie planowanych inwestycji. Takie działanie ma na celu umocnienie pozycji w branży oraz zwiększenie dotychczasowych dochodów. Kredyt inwestycyjny dla firm https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/ pozwala rozwinąć przedsiębiorstwo i tym samym poprawić jakość oferowanych produktów i usług lub miejsc pracy pracowników. Coraz więcej banków oferuje tego rodzaju produkt. Wymogiem w jego otrzymaniu jest posiadanie wkładu własnego, który wynosi ok. 20-30% wartości inwestycji oraz odpowiednia zdolność kredytowa. Czas trwania kredytowania może wynosić 2-3 lata lub być znacznie dłuższy, jeśli inwestycja wymaga dużych nakładów finansowych. Niektóre kredyty inwestycyjne można dostać nawet na 20 lat.

Kredyt inwestycyjny dla firm – warunki

To jakie warunki będzie miał kredyt inwestycyjny, zależy od oferty danego banku. Przedsiębiorca może ustalić z bankiem indywidualne warunki, które będą dopasowane do jego potrzeb oraz możliwości finansowych. Istnieje jednak jeden warunek, który musi zostać spełniony zawsze. Mowa tu o tym, że kredyt inwestycyjny musi zostać przeznaczony na konkretny cel. Chodzi o środki trwałe, wartości materialne i prawne oraz zakup udziałów i papierów wartościowych. Przedsiębiorca może wykorzystać środki z kredytu na zakup urządzeń i sprzętów produkcyjnych lub biurowych, nieruchomości firmowych, patentów i licencji oraz środków transportu.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny?

W tym przypadku najważniejszy będzie biznesplan. Na jego podstawie bank ocenia, czy pomysł na inwestycje jest dobry i czy przyniesie zyski. Warto więc poświęcić trochę czasu na sporządzenie tego dokumentu. Należy przygotować też dokumenty rejestrowe firmy oraz dokumenty finansowe. Bank musi ocenić sytuację finansową firmy, zanim udzieli jej kredytu. Warto też porównać ze sobą kilka ofert kredytowych i wybrać tę najlepszą. Każdy bank oferuje różne warunki, dlatego dobrze jest się z nimi zapoznać, przed podpisaniem umowy kredytowej. Możesz także skorzystać z pomocy doradcy.

Dodaj komentarz