Pożyczka leasingowa – co to jest i kto może ją otrzymać?

0

Zdecydowana większość Polaków z pewnością choć raz słyszała o czymś takim jak leasing. Z drugiej strony pożyczka leasingowa jest już o wiele mniej znanym produktem finansowym, o którym słyszy się bardzo rzadko. Na szczęście z roku na rok coraz więcej osób korzysta z tego produktu finansowego. Warto więc wiedzieć, co tak właściwie oznacza to pojęcie i poznać specyfikacje tego produktu. Na czym polega pożyczka leasingowa i co można za nią kupić? Podpowiadamy.

Czym jest pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa to produkt, który łączy w sobie zarówno cechy kredytu, jak i leasingu. Dzięki temu tworzy ona unikalny produkt finansowy, który z racji swojej opłacalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mimo że produkt nazywa się pożyczką, to nie znajdziemy go ani w banku, ani w prywatnej firmie pożyczkowej. Pożyczki leasingowe udzielane są przez firmy leasingowe. Nie znajdziemy ich więc w popularnych kalkulatorach kredytowych https://splatapozyczek.pl/kalkulator-kredytowy/ oraz rankingach kredytów bankowych.

Pożyczka leasingowa powstała przez trudności, jakie sprawiało rozliczanie leasingu podczas korzystania z unijnych dotacji. Szybsze i łatwiejsze było rozliczenie zwykłego kredytu, co sprawiało, że leasingodawcy tracili klientów na rzecz banków. Pożyczka leasingowa to rozwiązanie, które łączy ze sobą kredyt i leasing więc jest korzystniejsza niż tradycyjny leasing.

Pożyczka leasingowa – wymagania

Dużą zaletą pożyczki leasingowej jest to, że zaciągnięcie jej jest znacznie prostsze i szybsze niż wzięcie kredytu w banku. Jest tak, ponieważ firmy leasingowe stosują uproszczone procedury weryfikacji klientów, a także bardziej tolerancyjnie podchodzą do niższej zdolności kredytowej. Warto jednak wiedzieć, że z powodu ryzyka, jakie niesie takie zobowiązanie dla pożyczkodawcy, tego rodzaju zobowiązanie może wymagać zabezpieczenia. Dzięki temu udzielanie pożyczki leasingowej jest praktycznie bezproblemowe i ogranicza potencjalne straty. Pożyczka leasingowa dedykowana jest przede wszystkim przedsiębiorcom.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę leasingową?

Jeśli użyłeś kalkulator kredytowy i nie znalazłeś żadnego atrakcyjnego kredytu na samochód, to alternatywą będzie pożyczka leasingowa. Głównym powodem, dla którego warto jest ją wziąć, jest to, że w większości przypadków koszty pożyczki są bardzo niskie. Oprócz tego przedsiębiorca zyskuje proste i korzystne księgowanie. Warto więc zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ponieważ może okazać się korzystniejsze niż leasing czy też tradycyjny kredyt.

Dodaj komentarz