Grudzień – ulubiony miesiąc hotelarzy

0
Auschwitz – Birkenau Tour, czyli historia nie jedno ma imię...

Najwięcej gości – kiedy?

Mogłoby się wydawać, że hotelarze najbardziej oczekują nadejścia ciepłych miesięcy, kiedy to rozpoczynają się wakacje i wielu turystów poszukuje noclegu podczas swojego wyjazdu. Tymczasem jednym z najbardziej cenionych miesięcy jest… grudzień! Ostatnie tygodnie roku to bowiem moment, w którym organizuje się najwięcej wydarzeń firmowych – spotkań bożonarodzeniowych czy też poświęconych podsumowaniu roku. Dane pozyskane przez IBRiS wskazują, że w okresie tym wyjazdy pracownicze organizowane są przez ponad 30 procent organizacji i firm. Analiza wyników wskazuje, że najwięcej firm, które w grudniu organizują spotkania firmowe, działa w branży usługowej, jednak nie brakuje też wśród nich przedsiębiorstw przemysłowych oraz związanych z handlem.

Na co zwracają uwagę firmy, planujące spotkania firmowe?

Przede wszystkim na cenę hotelu – to ona decyduje o wyborze w większości przypadków. Istotna jest także lokalizacja obiektu oraz łatwy dojazd oraz specyfika i jakość hotelowych restauracji. Spotkania firmowe planowane są niekiedy z dużym wyprzedzeniem – nawet na pół roku przed planowaną datą.

Jednak to nie tylko grudniowe spotkania firmowe stanowią dużą cześć zysków hoteli – jesień stanowi bowiem szczyt okresu konferencyjnego. W okresie tym ponad połowa firm organizuje mniejsze lub większe wydarzenia tego typu, wydając na nie do 100 tys, złotych. Składa się to na sumę kilkudziesięciu milionów złotych wydanych na jesienne konferencje.

Grudzień – ulubiony miesiąc hotelarzy

Nierzadko firmy na spotkania firmowe oraz konferencje wybierają miejsca doskonale znane i sprawdzone. Dobrym tego przykładem jest Hotel Ossa Congress&Spa, zlokalizowany w województwie łódzkim, oddalony o godzinę drogi zarówno od Warszawy jak i Łodzi. To jeden z największych kompleksów hotelowo-konferencyjnych w Polsce. Powód, dla którego obiekt ten wybierany jest tak często to świetle zaplecze kongresowe – 30 sal, w których zorganizować można spotkanie każdego rodzaju, od kilkunastoosobowych, po wielkie konferencje, w których udział wziąć może nawet ponad tysiąc gości! Hotel Ossa to także doskonała baza hotelowa – ponad 500 hoteli, kilka barów i restauracji oraz doskonałe zaplecze rekreacyjne, w tym także spa i strefa wellness.

Jak widać nie tylko wakacyjni turyści poszukują odpowiedniego miejsca na nocleg, z którego jest blisko do wszelkich atrakcji turystycznych. Jesień i zima również sprzyjają hotelarzom, dlatego też turystyka jest całorocznym biznesem, który wciąż się rozwija i otwiera na coraz to większe oczekiwania odwiedzających.

Dodaj komentarz