Lublin – znany i niedoceniany

0
lublin

Lublin. Miasto na wschodzie Polski, znane jest ze słyszenia praktycznie każdemu z nas. Wielu jednak kojarzy je jako jedno z wielu podobnych, niewyróżniających się miast na wschodzie Polski, nie zdając sobie sprawy z tego, że jest to miasto warte zobaczenia. Wycieczka do Lublina może być idealną opcją na weekend lub krótki pobyt. Dlaczego warto tram pojechać i co koniecznie trzeba zobaczyć w Lublinie?

Znany i nieznany

Ci, którzy kojarzą Lublin, jako jedno z wielu większych miast Polski, po przekroczeniu jego granic, z zaskoczeniem zauważą piękno tego miejsca. Mnóstwo zieleni, zadbane, szerokie drogi, wiele przestrzeni, zauważalnej nawet w centrum miasta. To urzeka już po pierwszych minutach pobytu w tym mieście.

Zagłębiając się w to miasto bardziej, wysiadając z samochodu i idąc na pierwszy spacer, można zauważyć także bardzo przyjazną atmosferę tego miasta, kulturę mieszkańców, pozytywne nastawienie zarówno do siebie jak i do przyjezdnych. Pierwsze wrażenie jest więc bardzo pozytywne. Rozpoczynając zwiedzanie, można je tylko pogłębić, Lublin bowiem jest miejscem, z wieloma atrakcjami turystycznymi. Oto kilka z nich.

Zamek Królewski

Położony na Starym Mieście, jest jednym z najważniejszych zabytków Lublina. To jedna z najstarszych budowli w tym mieście. Mieści się tam między innymi kaplica Trójcy Świętej. Na terenie zamku znajdują się także galerie z licznymi, pięknymi obrazami. To właśnie tam, można zobaczyć słynny obraz “Unia Lubelska” pędzla Matejki. Z dziedzińca zamku rozlega się wspaniały widok na panoramę miasta i na jego okolice.

Stare Miasto

Stare kamienice robią bardzo duże wrażenie. Znaczna część z nich jest świetnie odnowiona, z zachowaniem wielu niesamowitych wręcz szczegółów. Na tym terenie można też znaleźć szereg obiektów czekających na odnowienie. I one stanowią ciekawy widok. Na ścianach wielu z nich można znaleźć ciekawe zdjęcia wstawione w okiennice czekające na remont i inne ozdoby pasujące do charakteru Starówki. Urzeka ona szczególnie wieczorową porą. Pięknie oświetlone stare uliczki, mnóstwo turystów, przyjazna atmosfera, sprawiają, że chce się tam wracać.

Trasa podziemna

Wiele piwnic kamienic starego Lublina połączono, tworząc trasę podziemną. Zwiedzając ją z przewodnikiem lub bez, można zapoznać się z historią starego Lublina, dowiadując się wielu interesujących informacji. Trasa ma około 300 metrów i prowadzi pod kamienicami Starówki.

To tylko mały fragment atrakcji Lublina. Warto jeszcze zobaczyć m.in. Muzeum Wsi Lubelskiej, Majdanek, Regionalne Muzeum Cebularza i wiele innych miejsc. Wycieczka do Lublina z pewnością będzie udana. Wiele osób, które odwiedziły Lublin, chętnie wraca tam ponownie.

Dodaj komentarz