Ciekawe miasta które należy odwiedzić

0
Ciekawe miasta które należy odwiedzić

Jest w Polsce kilka naprawdę fajnych miast, które z wielkim powodzeniem oferują swe jakże liczne atrakcje. Jednym z nich z pewnością jest Szczecin. Aglomeracja ta położona jest w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Odrą oraz jeziorem Dąbie. Miejsce to jest bardzo lubiane nie tylko ze względu na wiele interesujących miejsc, w które można się udać, ale także przez wzgląd na bardzo miłych, sympatycznych i pomocnych mieszkańców. Również bardzo specyficzny klimat, który sprawia, iż czujemy się bardzo dobrze w jakimś miejscu. Przyjeżdżając do Szczecina na nieco dłużej polecamy skorzystanie, z któregoś z dostępnych w tym rejonie ośrodków turystycznych, których z roku na rok jest tu coraz więcej.

Jednym z ciekawszych miejsc, do których z pewnością wypadałoby się udać będąc w Szczecinie jest miejscowa Filharmonia im. M. Karłowicza. Jak do niej trafić? To bardzo proste. Widzieliście może bardzo oryginalny gmach w samym centrum, gdy tylko przyjechaliście do Szczecina? To jest właśnie budynek szczecińskiej filharmonii. W bardzo majestatyczny sposób wyłania się on z gęstwiny zabudowy miejskiej, a także wszechobecnej zieleni. Z pewnością przyciąga on wzrok wszystkich przechodzących w pobliżu.

Ten nowy gmach, który stworzony został na potrzeby filharmonii zaprojektowany został przez architektów pochodzących z Hiszpanii, a mianowicie ze studia Barozzi Veiga z Barcelony. Został on bardzo szybko zaakceptowany i już dziś wiadomo, że stał się współczesną ikoną tego pięknego miasta. Jest to połączenie innowacyjnego wzornictwa z inspiracją pochodzącą z zabudowy historycznej dawnego Konzerthausu. To w tym miejscu w spójną całość łączą się przeszłość, teraźniejszość, a także przyszłość tego miasta.

Co więcej filharmonia odwołuje się nie tylko do tradycji sal i domów koncertowych pochodzących z Europy, ale jest również interdyscyplinarnym centrum sztuki, a także wielofunkcyjną kulturalną instytucją. Całość zabudowy szacuje się na około 3.234 metrów kwadratowych, z kolei powierzchnia całości to 12.734 metrów kwadratowych. Co więcej filharmonia wyposażona jest aż w dwie koncertowe sale, gdzie jedna z nich, a mianowicie sala symfoniczna przygotowana jest pod 951 osób, a dodatkowo jest czwartym tego typu obiektem jeśli chodzi o jej wielkość w Polsce. Tuż obok niej usytuowana jest nieco mniejsza, która jest w stanie pomieścić tylko 192 osoby. Duża koncertowa sala, przez wzgląd na swój jasny, złoty wystrój, została nazwana Salą Słoneczną, mniejsza z kolei Salą Księżycową. Co jest niezmiernie warte podkreślenia Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie w roku 2015 uzyskała jakże prestiżową nagrodę w postaci Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa ven der Rohe.
Jest w Polsce kilka naprawdę fajnych miast, które z wielkim powodzeniem oferują swe jakże liczne atrakcje. Jednym z nich z pewnością jest Szczecin. Aglomeracja ta położona jest w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Odrą oraz jeziorem Dąbie. Miejsce to jest bardzo lubiane nie tylko ze względu na wiele interesujących miejsc, w które można się udać, ale także przez wzgląd na bardzo miłych, sympatycznych i pomocnych mieszkańców. Również bardzo specyficzny klimat, który sprawia, iż czujemy się bardzo dobrze w jakimś miejscu. Przyjeżdżając do Szczecina na nieco dłużej polecamy skorzystanie, z któregoś z dostępnych w tym rejonie ośrodków turystycznych, których z roku na rok jest tu coraz więcej. Wszystkie sprawdzone obiekty znajdują się na stronie: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szczecin,0.html.

Jednym z ciekawszych miejsc, do których z pewnością wypadałoby się udać będąc w Szczecinie jest miejscowa Filharmonia im. M. Karłowicza. Jak do niej trafić? To bardzo proste. Widzieliście może bardzo oryginalny gmach w samym centrum, gdy tylko przyjechaliście do Szczecina? To jest właśnie budynek szczecińskiej filharmonii. W bardzo majestatyczny sposób wyłania się on z gęstwiny zabudowy miejskiej, a także wszechobecnej zieleni. Z pewnością przyciąga on wzrok wszystkich przechodzących w pobliżu.

Ten nowy gmach, który stworzony został na potrzeby filharmonii zaprojektowany został przez architektów pochodzących z Hiszpanii, a mianowicie ze studia Barozzi Veiga z Barcelony. Został on bardzo szybko zaakceptowany i już dziś wiadomo, że stał się współczesną ikoną tego pięknego miasta. Jest to połączenie innowacyjnego wzornictwa z inspiracją pochodzącą z zabudowy historycznej dawnego Konzerthausu. To w tym miejscu w spójną całość łączą się przeszłość, teraźniejszość, a także przyszłość tego miasta. Co więcej filharmonia odwołuje się nie tylko do tradycji sal i domów koncertowych pochodzących z Europy, ale jest również interdyscyplinarnym centrum sztuki, a także wielofunkcyjną kulturalną instytucją. Całość zabudowy szacuje się na około 3.234 metrów kwadratowych, z kolei powierzchnia całości to 12.734 metrów kwadratowych. Co więcej filharmonia wyposażona jest aż w dwie koncertowe sale, gdzie jedna z nich, a mianowicie sala symfoniczna przygotowana jest pod 951 osób, a dodatkowo jest czwartym tego typu obiektem jeśli chodzi o jej wielkość w Polsce. Tuż obok niej usytuowana jest nieco mniejsza, która jest w stanie pomieścić tylko 192 osoby. Duża koncertowa sala, przez wzgląd na swój jasny, złoty wystrój, została nazwana Salą Słoneczną, mniejsza z kolei Salą Księżycową. Co jest niezmiernie warte podkreślenia Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie w roku 2015 uzyskała jakże prestiżową nagrodę w postaci Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa ven der Rohe.

Dodaj komentarz