Co możemy zobaczyć na Bali, oprócz zapierających dech widoków?

0
Co możemy zobaczyć na Bali

Wycieczki na Bali

Bali to wyspa należąca do Indonezji i uważana jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych tego państwa. Położona jest w archipelagu Małych Wysp Sundajskich i w znacznej części terytorium porasta ją las tropikalny. Znana jest na całym świecie z oryginalnego folkloru, wyjątkowej architektury oraz muzyki i tańca. Na terenie wyspy położone są trzy wielkie wulkany Agung, Batur oraz Batukaru. Ten pierwszy, najwyższy, uważany jest przez miejscową ludność za siedzibę Bogów.

Wyspa przyciąga turystów niespotykaną przyrodą, gdzie bujna, tropikalna roślinność  pokrywa szczyty wulkanów, a malownicze jeziora położone są w sąsiedztwie pól ryżowych. Szerokie plaże zachwycają jasnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.

Co jeszcze możemy zobaczyć na Bali, oprócz zapierających dech w piersiach widoków?

Para Ulun Danu Beratan – świątynia należąca do jednej z najbardziej charakterystycznych. Została wybudowana na jeziorze, które powstało na miejscu wygasłego wulkanu. Ta hinduistyczna budowla powstała w XVII wieku i położona jest na wysokości 1200 m n.p.m. Otoczona pięknymi ogrodami należy do najchętniej fotografowanych miejsc na wyspie.

Pura Belanjong – to kolejna świątynia, którą warto zwiedzić, chociażby ze względu na najstarsze zachowane inskrypcje na Bali. To piękne i spokojne miejsce położone jest na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku.

Pura Tirtha Empul – miejsce wyjątkowe. Według wierzeń, jest to jedno z najważniejszych świętych źródeł. Wielu Hindusów przybywa tu, aby się obmyć w świętej wodzie.

Lovina – to siedem położonych obok siebie wiosek, które tworzą jeden, duży, dziesięciokilometrowy kurort.  Teren ten słynie z niesamowitej plaży, pokrytej czarnym, wulkanicznym piaskiem. Dodatkową atrakcją tej części wybrzeża, są często pojawiające się delfiny, a także rafy koralowe, które ukazują się naszym oczom po wejściu do morza.

Najpiękniejsze wakacje

Bali to drugie na świecie miejsce, które jest rajem dla surferów. Ciepła woda cały rok i wysokie fale przyciągają amatorów tego sportu z całego świata. W sezonie, który trwa tu od maja do do sierpnia jest pełno ludzi.

Będąc na Bali koniecznie trzeba pospacerować po tarasach ryżowych, które zachwycają swoją egzotyczną urodą. Obowiązkowo też należy posmakować oryginalnej kuchni balijskiej. Niezapomnianym przeżyciem będzie z pewnością przywitanie słońca, siedząc na jednym z wulkanów: Gunung Batur lub Gunung Abang. Wejście na góry nie stanowi większego wysiłku, zaś widoki roztaczające się wokół nich zapadną w pamięci na całe życie.

Bali to z pewnością miejsce, które powinno się zobaczyć. Wyspa jest tak czarująca, że nie sposób o niej zapomnieć. Wielu turystów z przyjemnością powraca do tego rajskiego zakątka świata, aby oderwać się od rzeczywistości i spędzić jedne z najpiękniejszych wakacji życia.

Dodaj komentarz