Wycieczka na Bali – podstawowe informacje, o których powinieneś wiedzieć

0

Planując urlop zastanawiamy się, jakie miejsce będzie najlepsze do tego, aby spędzić tam część swoich wakacji lub dni wolnych. Część z nas decyduje się na pobyt w rodzimym kraju, natomiast druga połowa szuka niezapomnianych wrażeń poza granicami ojczyzny. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wakacje w Indonezji, szczególnie chętnie wybierana jest wyspa Bali, która mieści się w archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Podróż na Bali

Porośnięta lasami tropikalnymi, wyspa Bali jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem wczasowym. Z tego względu w ciągu ostatnich lat niezwykle rozwinął się dział komunikacji, który może bezpiecznie przetransportować nas do tego pięknego miejsca. Zdecydowanie wzrosła liczba miejsc, z których bezpośrednio można dolecieć samolotem do stolicy wyspy – Denpasar. Na Bali dostać się można również za pomocą promu, natomiast na lądzie podczas zwiedzania warto skorzystać ze skutera, który możemy śmiało wypożyczyć, jeżeli posiadamy międzynarodowe prawo jazdy.

Co warto zwiedzić na wyspie Bali?

Decydując się na spędzenie urlopu na Bali, na pewno nie będziemy musieli narzekać na niesprzyjającą pogodę czy brak atrakcji i zabytków, które można zwiedzać. Szczególną uwagę należy zwrócić na Małpi Las w Ubud, który to jest rezerwatem przyrody, znajdującym się w kompleksie hinduskiej świątyni, zamieszkałej przez małpy. W nawiązaniu do hinduizmu, miejscem wartym odwiedzenia jest Świątynia Uluwatu, mieszcząca się przy nadmorskim klifie. Dla fanów adrenaliny idealną atrakcją, którą dodatkowo można połączyć z turystyką pieszą, jest wspinaczka na aktywny wulkan Batur, z którego podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki. Wyspa Bali to prawdziwy raj dla podróżników i turystów, którzy uwielbiają zwiedzać i pragną poznać kulturę ludu, zamieszkującego tę wyspę. Na Bali znajdziemy wiele ruin hinduskich świątyń, przepiękne plaże, pola ryżowe, bary i restauracje. To prawdziwa gratka dla urlopowiczów, gdyż każdy znajdzie dla siebie odpowiadającą jego potrzebom formę wypoczynku.

Koszta podróży na Bali

Koszty, jakie ponosimy decydując się na odbycie wycieczki na Bali uzależnione są od tego, jakie zakwaterowanie wybierzemy, co będziemy chcieli zwiedzać oraz z jakiego rodzaju wyżywienia skorzystamy. Jest to więc kwestia nader indywidualna. Cena lotów w obie strony waha się od 1600 do nawet 3000 zł. Zakwaterowanie natomiast znaleźć można już od 30 zł na dobę za osobę. Jeżeli nie mamy wystarczających umiejętności planowania wycieczek, można skorzystać z oferty biura podróży, jednak jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto spróbować samodzielnie zaplanować sobie podróż na Bali. Dzięki temu, będziemy mogli zwiedzić wszystkie zakątki wyspy Bali, która z pewnością zaskoczyć może niejednego turystę swoim pięknem.

Dodaj komentarz