Wycieczka na Bali – wymarzona wyspa dla turystów

0

Bali to jedna z 13 tys. wysp Republiki Indonezji. To bajeczne miejsce idealnie nadające się jako wymarzona podróż poślubna lub po prostu pełne przygód wakacje. Dla osób bardziej przebojowych otworem stoją atrakcje turystyczne również na pozostałych wyspach, stosunkowo prosta komunikacja i logistyka pozwala na swobodne przenoszenie się z wyspy na wyspę w poszukiwaniu starożytnych zabytków czy urokliwych krajobrazów.

Bali – wymarzona wyspa dla turystów

Na wyspach indonezyjskich, turystycznie i bez wizy można przebywać 30 dni. Biura podróży zwykle oferują pobyt na Bali nie krótszy niż 8 dni. W zależności od długości pobytu warto zaplanować sobie lub poddać się planom wycieczkowym organizatora pobytu.

Bali słynie z obecności spektakularnych świątyń. W każdej wiosce jest ich co najmniej kilka, co oznacza, że na całej wyspie można wskazać ich kilka tysięcy. Jedną z najoryginalniejszych jest świątynia o nazwie Tanah Lot, jedna z kilku świątyń morskich, znajdujących się w linii brzegowej wyspy. Umieszczona na skale, która o poranku jest wyspą, by wieczorem połączyć się z lądem.  I to właśnie wieczorem można do niej podjeść, by podziwiać z daleka jej niezbywalny urok.

Balijski pałac Tirta Gangga

Tirta Gangga to założenie parkowe z górującym w nim zamkiem wybudowanym dla ostatniego z władców wyspy. Cały obszar parku podzielony jest na trzy piętra a każde z nich skierowane jest do innego adresata: bogów, ludzi i demonów. U samego szczytu z ziemi wybija się źródło napełniające wodą leżące poniżej baseny, w których można zażywać kąpieli. Specjalnie skonstruowane pomosty i kładki umożliwiają spacer „suchą nogą” po powierzchni wody. Całość przypomina mityczną wędrówkę a krajobraz odwołuje się do najpiękniejszych baśni.

Wakacje na plaży i surfing

W poszukiwaniu słynnych balijskich plaż należy udać się na południe wyspy, chociaż większość hoteli popularnych wśród turystów dysponuje własną plażą lub jest sytuowana w ich pobliżu. Jednak nawet wtedy, gdy plaża znajduje się przy hotelu warto zwiedzić te najsłynniejsze, czyli: Balangan, Padang Padang, Suluban czy Dreamland. Piękno plaży, piasku i wody zrekompensują nam trud dojazdu.Bali to też miejsce dla miłośników surfingu chociaż wybierając wody trzeba kierować się mapą pływów morza, by uzyskać dostęp do najbardziej emocjonujących miejsc wód oceanu.

Bali to wyspa z marzeń, miejsce najpiękniejszych w życiu wakacji, chociaż wycieczka z pewnością nie należy do najtańszych. Jadąc z biurem podróży koszt na osobę waha się do 4 tys zł z przelotem i częściowym wyżywieniem.

Dodaj komentarz