Co warto zobaczyć w Poznaniu?

0
Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań to nie tylko stolica Wielkopolski, ale przede wszystkim wyjątkowe miasto, pełne wspaniałych atrakcji. Wiele z nich oferuje mieszkańcom oraz turystom niezapomniane wrażenia, a wśród najważniejszych warto wymienić m.in. Bramę Poznania czy Stary Rynek. Jakie jeszcze miejsca warto zwiedzić podczas weekendowej wycieczki?

Brama Poznania – portal do innej rzeczywistości

To wyjątkowe miejsce przyciąga rokrocznie rzesze turystów z całego świata. Dzięki zaawansowanej technologii oraz innowacyjnym rozwiązaniom umożliwia poznanie historii miasta oraz Polski pod postacią wielojęzycznych prezentacji multimedialnych oraz inscenizacji. Brama Poznania nie ma w swoich zasobach eksponatów typowo muzealnych, zamiast tego stawia na doświadczanie zmysłowe. W tym szczególnym miejscu można zapoznać się z historią m.in. poznańskiej wyspy katedralnej, opowiedzianej w ciekawym i zdecydowanie nowatorskim stylu. Brama Poznania została otwarta w 2014 roku i od tamtej pory stanowi jeden z najważniejszych punktów każdej wycieczki po Wielkopolsce i nie tylko.

Poznańska Cytadela, czyli wyjątkowe miejsce na mapie miasta

Park Cytadela to znajdujące się niemal w centrum miasta historyczne miejsce, na którego terenie znajdują się m.in. trzy cmentarze z czasów I i II wojny światowej. Na uwagę zasługuje m.in. Cmentarz Garnizonowy, liczący przeszło 1500 grobów powstańców styczniowych, żołnierzy wielkopolskich czy generałów. Ponadto na terenie Cytadeli znaleźć można liczne obiekty forteczne, dąb szypułkowy z 1840 roku, liczne rzeźby plenerowe oraz “Nierozpoznanych”, czyli wyjątkową i znaną na całym świecie instalację artystyczną autorstwa Magdaleny Abakanowicz, która zajmuje na Cytadeli stałe miejsce już od 2002 roku.

Inne atrakcje Poznania, których nie wolno pominąć

W mieście warto także odwiedzić historyczny Stary Rynek z niesamowitym Ratuszem oraz kamieniczkami z XIV i V wieku, a także m.in. Pałacem Mielżyńskich z XVIII wieku. W centralnej części rynku znajduje się także Galeria Miejska Arsenał, stojąca w miejscu dawnego arsenału, Dom Sukienników oraz Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Punktualnie w południe można być także świadkiem trykających się koziołków na szczycie ratuszowej wieży. Zwiedzając to niesamowite i pełne atrakcji miasto nie wolno zapomnieć o Starym i Nowym ZOO, Ogrodzie Botanicznym UAM czy licznych muzeach, w tym Muzeum Martyrologii, Instrumentów Muzycznych oraz mieszczącym się przy Starym Rynku Muzeum Archeologicznym. Poznań oferuje gościom również Rogalowe Muzeum, Palmiarnię oraz Jezioro Maltańskie, które organizuje wiele sportowych eventów o randze międzynarodowej.

Dodaj komentarz