Co zabrać ze sobą nad morze?

0
Co zabrać na wakacje?

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków na letnie wakacje jest oczywiście morze. Jest to rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą się zrelaksować i odpocząć na piasku, jak i dla tych bardziej aktywnych, którzy lubią sporty wodne. Aby Twój urlop na plaży był udany, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Co zabrać ze sobą nad morze, aby wakacje były udane?

7 rzeczy, które musisz zabrać ze sobą nad morze

Krem z filtrem

Jest to must have na wakacjach nad morzem gdzie wiecznie świeci słońce. Krem z filtrem (minimum 30 SPF) ochroni Cię przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i poparzeniami skóry. Zabierz ze sobą dużą tubkę i pamiętaj o smarowaniu się co 2 godziny.

Leżak lub krzesło

Jeśli bardziej cenisz sobie wygodę niż ciągłe leżenie na twardym i mokrym piasku to poręczny i łatwy w transporcie leżak, lub krzesło również powinien znaleźć się na Twojej liście. Wygodniej Ci będzie relaksować się, czytać książkę lub podziwiać widoki na horyzoncie.

Parasolkę przeciwsłoneczną

Kilkugodzinne siedzenie w pełnym słońcu nie jest zdrowe dlatego, jeśli planujesz całodzienny pobyt na plaży, to zaopatrz się w dużą parasolkę przeciwsłoneczną. Szczególnie chroń się przed słońcem w godzinach od 11 do 16, kiedy słońce jest najmocniejsze i może Cię poparzyć.

Ręcznik

Ręcznik jest podstawowym elementem, który należy zabrać ze sobą na plaże. Nie tylko możemy wytrzeć się nim po kąpieli, ale także można na nim leżeć. Dobrym wyborem będzie zabranie ze sobą ręcznika szybkoschnącego, który nie chłonie tak bardzo wilgoci, jak ręczniki tradycyjne.

Butelkę zatrzymującą zimno

Latem bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Zaopatrz się w butelkę termiczną, która nie nagrzewa się tak łatwo, jak ta plastikowa. W momencie, gdy poczujesz pragnienie, będziesz mieć możliwość schłodzenia się zimnym napojem.

Lodówkę turystyczną

Z reguły, jeśli wybieramy się na plażę, to spędzimy tam znaczną część dnia. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą lodówki lub torby termicznej, w której można przechowywać jedzenie. W momencie, kiedy Ty lub ktoś z osób, które odpoczywają wraz z Tobą zgłodnieje, możesz wyjąć świeże jedzenie z lodówki.

Okulary przeciwsłoneczne

Na plaży bardzo ważne są także okulary przeciwsłoneczne, które ochronią Twoje oczy przed ostrym słońcem. Promienie słoneczne nie tylko mogą uszkodzić Twój wzrok, ale także mogą Cię oślepiać podczas wylegiwania się na piasku. Dlatego dla własnego komfortu i bezpieczeństwa zabierz ze sobą okulary, które w odpowiedni sposób ochronią Twoje oczy przed słońcem.

Polskie wybrzeże to także świetne miejsce na tanie wycieczki szkolne. Jeśli więc planujesz organizację takiej eskapady warto wziąć pod uwagę nasze piękne morze i okolice.

Dodaj komentarz